BALDAK ÜYELERİ ORMAN YANGIN GÖNÜLLÜSÜ OLDU

Yayınlanma Tarihi :
BALDAK ÜYELERİ ORMAN YANGIN GÖNÜLLÜSÜ OLDU

Balıkesir Dağcılık ve Arama Kurtarma İhtisas Spor Kulübü’nün (BALDAK) 35 üyesi Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünce Yangın Harekat Merkezi’nde düzenlenen Afet ve Orman Yangın Gönüllüsü eğitimine katıldı.

Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Osman Onat‘ın verdiği eğitimde; orman yangınlarında kullanılması gereken teknik malzemeler, orman yangınlarına müdahale eden görevlilere lojistik destek, orman yangınlarına müdahale teknikleri konusunda bilgi ve eğitim konuları işlendi.

“GÖNÜLLÜ SAYISI 1720’YE ULAŞTI”

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanındaki ‘Orman Yangın Gönüllüsü’ sayısı ülkemizin farklı bölgelerindeki enkaz kaldırma, arama ve kurtarma faaliyetlerine katılan özellikle de şubat ayında Kahramanmaraş ilimiz merkezli meydana gelen depremlerde görev alan ve almaya devam eden ve tüm üyelerinin gönüllülük esasına göre görev yaptığı, Balıkesir Dağcılık ve Arama Kurtarma İhtisas Kulübü’nün  35 üyesinin ‘Yangın sezonu gelmeden bizde; Sivil Afet ve Orman Yangın Gönüllüsü olmak istiyoruz’  talepleri sonucu katıldıkları eğitim neticesinde 1.720’ye ulaştı.” denildi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP