Yayınlanma Tarihi :

BAL-KES’TE KAOS SÜRÜYOR

BAL-KES’TE KAOS SÜRÜYOR

Balıkesirspor Baltok’da sıkıntılı günler sürüyor. 9 Mayıs’ta genel kurulda başkanlığa aday çıkmamasının ardından, Başkan Mustafa Bahçeci ve yönetim kurulu üyeleri Rıza Tekin, Cemal Kocataş, Erol Çetin, Raif Özkan, Hazım Köse, Osman Ödemiş, Onur Ortaköylü, Ümit Arslan ve Göktuğ Şeremetli iyeniden olağanüstü genel kurul kararı alıp, istifa etti. Kongrenin 31 Mayıs’ta Karesi AVM’de yapılacağı açıklandı.

Balıkesirspor Baltok’un 9 Mayıs’ta yapılan olağanüstü genel kurulunda aday çıkmadığı için yasa gereği görevine devam eden Mustafa Bahçeci ve 8 yönetim kurulu üyesi olağanüstü genel kurul kararı alarak, istifa etti. Kemal Büyükakın’ın 31 Mayıs’taki kongreye kadar başkanlık görevini üstleneceği açıklandı.
Kulüpte basın toplantısı düzenleyen Başkan Mustafa Bahçeci, şu açıklamayı yaptı:
“Yönetim kurulu olarak, 9 Mayıs’ta kongre kararı almıştık. O gün Balıkesirspor yönetimine talip çıkmadı. Biz kongre öncesi Büyükşehir Belediye başkanımızın eline rahatlatalım kendi istediği kişiyi başkanlığa getirsin diye toplu olarak istifa kararı almıştık. Malum Balıkesir’de belediye başkanları göreve başlayınca Balıkesirspor gibi birkaç yerde başkanları belirliyorlar. ‘Onlar bırakın gidin’ demeden biz nezaketen bir sıkıntı yaşanmasın diye öyle bir karar almıştık. Ancak aday çıkmadı. Divan kurulu da mevcut yönetimin devam etmesine karar verdi. ‘Balıkesirspor Balıkesir’in en büyük markasıdır’ dedik, ‘çok değerli’ dedik hayallerimiz vardı dedik ama geldiğimiz süreç bir kongre oluyor kongrede talip yok. Biz yönetim kurulu olarak tekrar olağanüstü kongre kararı aldık, Topluca istifa kararı almamıza rağmen yarıdan bir fazlası göreve devam edecekler”

Kongre tarihini 31 Mayıs olarak açıklayan Bahçeci, Balıkesirspor’un sahipsiz kalmayacağını düşündüğünü ifade ederken, “Umarım bu koca çınarı yönetecek baba yiğitler vardır”dedi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP