DOLAR27,4882% 0.18
EURO28,8749% 0.19
STERLIN33,2276% -0.09
FRANG29,8104% 0.04
ALTIN1.610,27% -0,11
BITCOIN762.008-0.051

BAL-KES’İN UMUDU YILMAZ, YILMAZ’IN UMUDU BALIKESİR

Yayınlanma Tarihi :
BAL-KES’İN UMUDU YILMAZ, YILMAZ’IN UMUDU BALIKESİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,  Balıkesirspor Baltok Kulübü’nü ziyaret etti. Kulüp Başkanı Mustafa Bahçeli, Teknik Direktör Giray Bulak, yönetici, teknik adam ve futbolcularla bir araya gelen Başkan Yılmaz bir hafta içinde gerçekleştirilecek kampanya ve şehrin desteği ile tüm borçları temizlemeyi hedeflediklerini söyledi. 

Balıkesirspor Baltok Başkanı Mustafa Bahçeci, Başkan Yılmaz’ın  zor günde takıma sahip çıktığını belirtirken, ziyareti için teşekkür etti. “Futbolcularımızın da teknik kadronun da bu moral, motivasyona ihtiyacı vardı” diyen Bahçeci,  Yılmaz’ın ziyaretinin yarın ki Karabükspor maçına olumlu yansıyacağını vurguladı. Balıkesirspor’un şu an yaşadığı sıkıntıların  Süper Lig’deki döneme ait olduğunu belirten Bahçeci,  ” O dönemi de çok fazla tenkit etmek istemem ama yanlışlıksa da, hataysa da, günahsa da, vebalse de o dönemin borçlarıdır. Bankalara çok yüklü borçlarımız yok. Bu borç halledildilirse Balıkesirspor’un önü çok açık. Hele de Yücel Başkan gibi bir Büyükşehir Belediye Başkanımızla bu işin önünün açık olacağını düşünüyorum” dedi.

Teknik Direktör Giray Bulak öncelikle 6 milyon liralık borcun temizlenmesi gerektiğini belirtirken, ” Bu borç ödensin ki puanımız silinmesin, iki yıl daha ceza yemeyelim” diye konuştu.  Futbolcuların 7 aydır maaşlarını alamadığını ve büyük fedakarlıklarla oynadıklarını belirten Bulak, kulübün futbolculara ve çalışanlara maddi borcunun yanı sıra  vefa borcunun olduğunu vurguladı.

“BU KAMPANYAYA DUYARSIZ KALINMAZ”

Balıkesirspor’un diğer kulüplere göre bakıldığında  mali tablosunun çok da negatif olmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise sorunu tüm Balıkesir’in destek vereceği bir kampanya ile bir hafta içinde çözebileceklerini söyledi. Yılmaz,  “Bu hafta şehrimizin kanaat önderleriyle, valimizle, tüm sporseverlerle bir araya gelip, bu kampanyaya herkesi destek olmaya çağırmayı  planlıyoruz.  6 milyon liralık borçla birlikte,  futbolcu ve teknik heyetin kulüp personelinin parasını ödemek istiyoruz.  Balıkesir’in bu kampanyaya duyarsız kalmayacağını düşünüyorum. Hep söylediğim bir şey vardı; sabit gelirlere kavuşması için de iş adamlarımızla, belediyeyle, kanaat önderlerimizle, muhalefetimizle, siyasilerimizle hepsiyle beraber ortak akılda buluşacağız. Bununla ilgili ilk meclisimizde de konuştuk. Biz Balıkesirspor’un siyaset üstü olduğunu ve şehrin tamamının her zaman sahip çıkması gerektiğini söyleyen bir yapıdan geliyoruz. İnşallah bunu da başaracağız” dedi.

Yılmaz sosyal medya hesabından ise, ” Balıkesirimizin, kulübün sorunlarının üstesinden hep birlikte geleceğine inancım tam…Balıkesirspor hepimizin takımı ve bu kentin markası.. Tüm Balıkesirspor sevdalılarını kulübe destek vermeye çağırıyorum” mesajını verdi. (balikesir24saat) 

   

 

YORUM YAP