Yayınlanma Tarihi :

BAL-KES’İN GENÇ GOLCÜSÜ TRABZONSPOR’DA

BAL-KES’İN GENÇ GOLCÜSÜ TRABZONSPOR’DA

TFF 1. Lig’deki temsilcimiz  Balıkesirspor’un 20 yaşındaki genç golcüsü Rahmi Anıl Başaran Trabzonspor’a  transfer oldu. Anıl’la ön sözleşme  imzalayan Bordo Mavili kulüp bu transfer için Balıkesirspor’a 2 milyon lira ödeyecek. 

Balıkesirspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Genç oyuncumuz Rahmi Anıl BAŞARAN’ın bonservis bedelli olarak Trabzonspor’a transferi gerçekleşmiştir. Tarihimizde ilk kez 4 büyüklere bonservis bedelli futbolcu transferi gerçekleştirmemizde kulübümüze katkılarından dolayı MEC menajerlik firmasına teşekkür ederiz” denildi.

2000 Susurluk doğumlu olan ve filiz lisansını Fenerbahçe’de alan, Balıkesirspor’da profesyonel olan Anıl Başaran ise, “Çok heyecanlıyım, aynı zamanda mutluyum. Trabzonspor gibi büyük bir camianın parçası olacağım için büyük bir gurur yaşıyorum. Umarım bana inanan ve güvenenleri mahcup etmem. Trabzonspor camiası için elimden gelenin en iyisini yapacağım” diye konuştu. Anıl bu sezon TFF 1. Lig’de 27 maçta forma giydi ve  7 gol attı.

“DOĞRU YERE DOĞRU ZAMANDA GELİYOR”

Trabzonspor Pazarlama ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Serdar Ekrem Şirin, “Türkiye’de genç sporcuların en çok oynamayı arzu ettiği takım Trabzonspor. Bizim de zaten böyle bir geleneğimiz ve misyonumuz var. Bu kapsamda takip ettiğimiz pek çok genç ve yetenekli futbolcu arkadaşımız var. Bunlardan biri de Anıl Başaran’dı. Doğru yere, doğru zamanda geliyor. Takımımızda çok başarılı olacağına gönülden inanıyorum” dedi.

BONSERVİS BEDELİ 2 MİLYON LİRA

Trabzonspor Kulübü,  bu transfer sonrası  Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz ile profesyonel futbolcu Rahmi Anıl Başaran arasında, 2020-2021 transfer tescil dönemi içerisinde, TFF Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi imzalanması hususunda anlaşmaya varılmıştır. Profesyonel futbolcu Rahmi Anıl Başaran’ın kulübümüze transferi konusunda, Balıkesirspor Kulübü ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Balıkesirspor Kulübü’ne sözleşme fesih bedeli olarak, KDV dahil 2.000.000.-TL ödenecektir.

BAL-KES KAZANMAYA DEVAM EDECEK

“Ayrıca, Balıkesirspor Kulübü’ne;

– Futbolcunun, Süper Lig ve/veya UEFA müsabakalarında toplam 8 gol atması halinde, bir defaya mahsus olmak üzere (KDV dahil) 300.000.-TL,

– Futbolcunu, Süper Lig ve/veya UEFA müsabakalarının toplam 15 tanesinde maça ilk 11’de başlaması halinde, bir defaya mahsus olmak üzere (KDV dahil) 300.000.-TL,

– Futbolcunun, şirketimizle sözleşmesi devam ederken, üçüncü bir kulübe kesin transferi halinde, Balıkesirspor’a ödenen tüm ücretlerin düşülmesi sonrası kalan tutarın (KDV dahil) yüzde 10’u, ödenecektir.” (balikesir24saat.com)

Anıl 2017’de Feyyaz Çiftçi’nin başkanlığı döneminde profesyonelliğe geçiş yapmıştı. 

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP