DOLAR 32,1366 % -0.37
EURO 35,0445 % -0.09
STERLIN 40,9060 % -0.4
FRANG 35,6282 % -0.41
ALTIN 2.403,42 % -0,36
BITCOIN 67.791,21 -0.035

BAL-KES’E ULUSAL LİSANS MÜJDESİ

Yayınlanma Tarihi :
BAL-KES’E ULUSAL LİSANS MÜJDESİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Kurulu, Balıkesirspor’un ulusal lisans başvurusunu kabul etti.


TFF Kulüp Lisans KuruluUlusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında son değerlendirmelerde bulunarak; Süper Lig, TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig’deki kulüplerin yapmış olduğu başvuruları, Sportif, Altyapı, Personel, Hukuki ve Mali Kriterlere göre inceledi.
İncelemeler neticesinde Kurul; TFF 1.Lig’den 5 kulüple birlikte Balıkesirspor’a da Ulusal Lisans verdi.
Balıkesirspor’un TFF 1. Lig’deki rakiplerinden olan ancak ulusal lisans kriterlerini yerine getiremeyen Bursaspor, Eskişehirspor ve Osmanlıspor’un ise 3’er puanı silindi.
Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, FIFA dosyasının kapatılması, transfer tahtasının açılmasının ardından ulusal lisans almanın da mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Dağlı’nın açıklaması şöyle:
“Bilindiği üzere göreve geldiğimiz günden bugüne kadar pek çok konuda Balıkesirspor’umuzu daha iyiye götürebilmek adına mücadele ettik. FIFA dosyasının kapatılması, takımın kurulması, transfer tahtasının açılması bu mücadelelerimizin başlıcalarıydı.
Göreve geldiğimiz andan itibaren yoğun uğraşlar verdiğimiz bir diğer konu ise; Ulusal Kulüp Lisansını alabilmekti. Lakin daha önce bu belgeyi almak için gerekli kriterleri sağlayamadığımız için 3 puan silme cezası ile karşılaştığımız tüm kamuoyunca bilinmektedir. Bu bağlamda yukarıda bahsettiğimiz olumsuzlukları çözmek için gösterdiğimiz çabayı Ulusal Kulüp Lisansı’nı alabilmek içinde gösterdik ve en nihayetinde TFF’nin 20.09.2019 tarihinde yayımladığı listede Balıkesirspor’umuz 2019-2020 sezonu için Ulusal Kulüp Lisansı alan kulüpler arasında yerini aldı.
Balıkesirspor’umuzun Ulusal Kulüp Lisansını almasında emeği geçen tüm personelimize ve yönetici arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyor, Balıkesirspor camiasına hayırlı olmasını diliyoruz” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP