BAÇEV’DE BAYRAK ÖZYURT’TA

Yayınlanma Tarihi :
BAÇEV’DE BAYRAK ÖZYURT’TA

Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfı (BAÇEV) Başkanlığına Hayriye Özyurt seçildi.

Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfı’nın olağan genel kurulu geçtiğimiz günlerde vakfın hizmet binasında yapıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği Balıkesir Şubesi’nin kurucu başkanı ve BAÇEV kurucu üyesi  Nuran Altınel‘in divan başkanlığını yaptığı genel kurulda iki dönemdir vakıf başkanlığını yapan Berrin Gençoğlu bu kez aday olmadı. Tek liste ile gidilen seçimlerde vakfın kurucularından Hayriye Özyurt oybirliği ile başkanlığa seçildi.

ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ

Kongrede faaliyet raporunu okuyan Berrin Gençoğlu, dönem içinde gerçekleştirilen çalışmalardan örnekler verdi. Lise ve üniversite öğrencilerine burs vererek destek olmayı sürdürdüklerini belirten Gençoğlu, “Burslu öğrencilerimiz de öğretim yılı boyunca ihtiyaç sahibi öğrencilere çeşitli derslerde yardımcı oldu. Ayrıca depremzede öğrencilere bursla katkıda bulunduk “ dedi.

BAÇEV Başkanı Hayriye Özyurt, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda yönetim kurulu üyeleri ile Atatürk’ün huzuruna çıktı.    

GEZİLER VE SERGİLER DÜZENLENDİ

Dönem içinde gelir getirici etkinlik olarak günü birlik Uşak gezisi, Batı Karadeniz ve İstanbul gezisinin yapıldığını, ‘Büyük Gözaltı’ adlı oyunun Aysa organizasyon ile Hasan Can Kültür Merkezinde gerçekleştirildiğini anlatan Gençoğlu, “Yeni dönemde daha çok öğrenciye burs verebilmek için resim ve fotoğraf sergisi düzenlendi. Sergi için katkı sağlayan kurumlarla sanatçılara plaket ve katılım belgesi ile teşekkür ettik” dedi.

BAÇEV’İN  YENİ BAŞKAN HAYRİYE ÖZYURT

Raporların okunup, kabulünün ardından seçimlere tek liste ile gidildi. Hayriye Özyurt başkanlığındaki yeni yönetimde Dursun Erkoç, Ahmet Özdemir, Berrin Gençoğlu, Tuncer Çallıoğlu, Şule Aksu, Serap Öz Aydın yer aldı.Ayşe Çakar, Erol Kartanel ve Recep Turan ise Denetim Kurulu’na seçildi.. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP