DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.5010.356

AZ KALDI!

Yayınlanma Tarihi :
AZ KALDI!

Kazdağları’nda dün sabah başlayan yangın söndürme çalışmaları gece boyunca sürdü. Sabah günün aydınlanmasıyla birlikte helikopterler yeniden havalandı. Vali Şıldak, “Bir olumsuzluk yaşanmaması halinde yangının kısa süre içinde kontrol altına alınması beklenmektedir. ” dedi. 

Kazdağları Milli Parkı içerisinde 23 Ağustos pazartesi günü saat 09.18’de başlayan orman yangınına müdahale çalışmaları gece boyunca sürdü.

Uçak ve helikopterlerin havanın kararmasıyla birlikte müdahale şansının kalmamasının ardından söndürme çalışmaları orman ekipleri tarafından yerden sürdürüldü. Sabahın ilk saatlerinden itibaren helikopterler yeniden harekete geçti ve söndürme çalışmalarına devam etti. Dün gece yangının kontrol altına alındığı şeklindeki bazı haberler ve paylaşımlar sonrası helikopterleri yeniden havada gören vatandaşlar endişelendi.

Yangının ilk anlarında hızlı ve etkili koordinasyonu sağlamak için hemen yangın bölgesine giden Vali Hasan Şıldak ikinci gün sabah saatlerinde tekrar başlayan helikopter müdahalesiyle yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Vali Şıldak,  Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Orman Bölge Müdürü Birol Dündar ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu’ndan çalışmalar ve yangının seyrine ilişkin bilgi aldı.

Vali Şıldak, ” Yapılan aralıksız ve etkili mücadele sonucunda yangının kontrol altına alınmasıyla ilgili çalışmalar başarıyla sürdürülmektedir. Özellikle bir noktada yangın söndürme çalışmaları yoğunlaştırılmıştır. Bir olumsuzluk yaşanmaması halinde yangının kısa süre içinde kontrol altına alınması beklenmektedir. Yangın söndürme çalışmalarında özveriyle görev alan bütün personelimize ve duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

Gülay DAYICAN24 Ağustos 2021 / 10:30Cevapla

Tamda milli parkımızın imar değişikliği ile imara açılacağı tartışmaları sürerken….. Bu kadar tesadüfe pess demek lazım.