Yayınlanma Tarihi :

AYVALIK’TA ROLLER DEĞİŞTİ !

AYVALIK’TA ROLLER DEĞİŞTİ !

Ayvalık’ta 5 yıl önce belediye başkanlığı seçiminde yaşanan tablo bu kez tersine döndü. CHP’li eski belediye başkanı Rahmi Gençer, 2019’da Demokrat Parti’den seçilip CHP’ye dönen Mesut Ergin’e karşı bu kez Demokrat Parti adayı olarak mücadele verecek.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 31 Mart 2024’de belediye başkanlığı için çok ilginç bir seçim yaşanacak.

2019’da CHP’den aday adayı olan ancak aday gösterilmeyince istifa edip Demokrat Parti’den aday olan ve CHP’nin adayı Rahmi Gençer‘i geçip, belediye başkanı seçilen Mesut Ergin daha sonra yuvasına dönmüştü.

5 yıl sonra iki isim yine CHP’den aday adayı oldu. Parti Meclisinin tercihi bu kez belediye başkanlığını sürdüren Mesut Ergin’den yana oldu.

2019’daki seçime CHP’li belediye başkanı olarak giren ancak kaybeden Gençer ise bu kez partisinden istifa edip Demokrat Parti’den aday oldu. Tarih bir bakıma tersine tekerrür etti.

Tabandan gelen yoğun ilgi ve istekle Ayvalık’ta gördüğü sıkıntılardan dolayı yeniden aday olmaya karar verdiğini söyleyen Gençer, “Ayvalık betonlaşacak. Ayvalık kimliğini kaybedecek. Bu tehlikeyi görüyorum. Adaların üzerine illa bir şey yapmamız gerekmiyor. Adalar 10 bin yıldır orada duruyor, durmaya da devam edecek. Tüm koylarımızı turizme açmamalıyız. Doğal yaşamın devam etmesi ve doğal yaşam ile birlikte turizmin olmasını sağlamalıyız. Parti ayrımı yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden Ayvalık’ı ortak akılla yönetmeye yeniden talibim. Ayvalık’ı daha huzurlu günlere beraber taşıyacağımıza inanıyorum.” dedi.

Adil, sosyal, çevreci, üreten ve şeffaff belediyecilik anlayışı ile yeniden yola çıktığını belirten Gençer, kendisini destekleyenlerle Talatpaşa Caddesi’nde buluştu, seçim öncesi moral buldu. (balikesir24saat.com)

2019’da Demokrat Parti’nin adayı olarak seçime giren sonra yuvasına dönen Mesut Ergin, 2024 seçimlerinde CHP’nin adayı olarak yarışacak.

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP