AYVALIK’TA ‘KEŞKE’LER GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

Yayınlanma Tarihi :

Ayvalık’ta yeniden aday gösterilen CHP’li Belediye Başkanı Mesut Ergin, uzun yıllardır keşkeler arasında yer alan; Kademe binası, Kreş-Konukevi ve Yaşlı Bakımevi gibi üç önemli projeyi yaşama geçirdi. Çalışanlar ve aileleri ile kente gelen gençleri ve sporcularla yaşlıların önemli  ihtiyaçlarını giderecek binaların önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanıyor. 

TEMİZLİK İŞLERİ, DESTEK VE KADEME HİZMETLERİ TAM DONANIMLI BİNADA  

Ayvalık’ta kent merkezinde kalan Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğünü bünyesinde barındıran kademe binası tamamlandı. Ayvalık Belediyesi temizlik işleri, destek ve kademe hizmetlerini tam donanımlı bir binada toplandı. Tam donanımlı binada, belediye hizmetlerinde kullanılan araçların bakım, onarım ve tamirinden, araç, malzeme temizleme istasyonlarına, depolama alanlarına A’dan Z’ye her şey düşünüldü.

PERSONEL İÇİN DİNLENME VE SOSYAL ALANLAR

İki katlı yapının üst katında, personelin dinlenme alanları, sosyal alanlar, yemek bölümü, toplantı ve yönetim alanları yer aldı. İnşaatı tamamlanan binanın resmi açılışı kısa bir süre sonra gerçekleştirilecek. Destek ve kademe hizmetleriyle birlikte artık daha kullanışlı ve koordineli olarak çalışmalarını sürdürecek. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Yeni Mahalle’de inşaatı tamamlanan destek hizmetleri bünyesindeki ahşap, metal ve tüm atölyeler ile kademe hizmetlerine bağlı tüm araç filosunun bir arada toplanıp hizmetleri daha organize bir şekilde sürdüreceklerini bildirdi.

AYVALIK, TAM DONANIMLI KREŞ VE KONUK EVİ’NE KAVUŞUYOR…

Ayvalık Belediyesi, 150 Evler Mahallesi’nde kapalı ve açık alanlarıyla toplam 1066 m2 üzerine inşa edilecek bir “Kreş ve Konukevi” projesini yaşama geçiriyor.

Ayvalık’ı en güzel hizmetlerle buluşturmaya var güçleriyle devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mesut Ergin; “Belediye Meclisimizce alınan kararla Ayvalık’ımızı tam donanımlı bir kreş ve konukevi’ne kavuşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Söz verdiğimiz gibi, Ayvalık’ın ilk tam donanımlı kreş ve konukevi’ni çok yakında hizmete açıyoruz” dedi.

İki ayrı girişi bulunan binanın ilk iki katında 6 yaşına kadar çocukların gündüz bakımevi hizmeti sunacağını açıklayan Başkan Ergin, uzman kadrosuyla Belediye bünyesinde hizmet verecek kreşin, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olacağını söyledi. Konukevi’nin ise 15 bağımsız odasında 50’yi aşkın kişinin konuk edilecek şekilde tasarlandığını belirten Ergin şu bilgileri verdi:

“Kente gelen öğrencileri, gençleri, sporcuları, konuklarını en iyi şartlarda konukevimizde ağırlayacağız. Ayvalık’ın en ihtiyaç duyulan noktalarından birinde hizmet verecek projemizi, kentimizin diğer bölgelerinde de ivedilikle uygulamaya devam edeceğiz. 

Kreş bölümü toplam 479 m2 olacak. İlgili yönetmeliklere uygun şekilde göre projelendirilmiş olup, 18-36 ay uyku ve oyun odasından, ayrı ayrı olmak üzere 3-4 yaş,  4-5 yaş ve 5-6 yaş etkinlik, uyku ve oyun odalarına, yemekhane, revir, açık oyun ve etkinlik alanlarına, öğretmenler odası ve idari ofis bölümlerine kadar A’dan Z’ye her şey düşünüldü.

Belediye Konukevi bölümü ise yemek alanlarından, sosyal alanlara, dinlenme ve toplanma alanlarına kadar her imkâna sahip olacak.Çocuklarımıza güçlü yatırımlarla güzel bir gelecek hazırlıyoruz, çünkü bizi bu kentin çocukları, bu kentin insanları ilgilendiriyor. Geleceğin Ayvalık’ını, Ayvalık’ın geleceğini hazırlıyoruz.” 

İLK YAŞLI BAKIMEVİ’NDE İKİNCİ BAHAR

Ayvalık Belediyesi’ne ait değerli arazi üzerinde yardımsever Cihan Şişman’ın inşaatını tamamladığı, tefrişatına Ayvalık Belediyesi’nin başladığı Ayvalık’ın ilk yaşlı bakımevinin hizmete açılmasına sayılı günler kaldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, bağışçı Cihan Şişman ve açılışın ardından idaresini gerçekleştirecek olan gönüllü yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sebahat Cihan Şişman Yaşlı Bakımevi’ni ziyaret ederek çalışmaları denetledi.

Sahilkent (Şirinkent) Mahallesi’ndeki Ayvalık’ın ilk tam donanımlı Sebahat Cihan Şişman Yaşlı Bakımevi’nin çok yakında Ayvalıklı hemşehrilerine hizmet vereceğini açıklayan Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Söz verdik yapıyoruz.  Tefrişatın tamamlanmasının ardından bakımevinin açılışını Ayvalıklılarla birlikte kısa süre içinde  gerçekleştireceğiz. Ayvalık halkı ile birlikte sürdürülebilir olarak devamına katkı sunmak amacıyla yaşlı bakımevini idare edecek olan derneğimizin kuruluşunu gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte; yeni gönüllülerin katılımıyla büyüyecek derneğimizle birlikte Yaşlı Bakımevimizi ziyaret ettik. Detaylar tamamlanıyor, tefrişatı da kısa içinde bitirilecek” dedi.

Günün koşullarına uygun ve modern bir yaşlı bakımevi’nin Ayvalık’a kazandırıldığını vurgulayan Başkan Ergin, Sebahat Cihan Şişman Yaşlı Bakımevi’nin açılış kurdelesini birkaç ay içinde kesmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Başkan Ergin, “Keşkelerimiz arasında yer alan bir projemizin daha yaşama geçirilmesinin haklı gururunu yaşıyoruz. Yaşlılarımıza hizmet etmek bizim görevimiz, onlara Ayvalık’ta ikinci baharı yaşatacağız. Ayvalık Belediyesi olarak yaşlılarımızın bize seslendikleri andan itibaren yanlarındayız. Tecrübeleriyle bize yol gösteren, yolumuza ışık tutan değerli büyüklerimize hayata geçirdiğimiz yaşlı bakımevinde konaklama ve bakım ünitelerinin yanı sıra hobi ve sanat atölyeleri, sosyal faaliyet alanlarında da hizmet edeceğiz” dedi.