Yayınlanma Tarihi :

“AYVALIK’I NAKIŞ GİBİ İŞLEYECEĞİZ”

“AYVALIK’I NAKIŞ GİBİ İŞLEYECEĞİZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ekibiyle birlikte  Ayvalık’ta incelemelerde bulunurken,” İlçemizin ihtiyacı neyse işbirliği halinde hepsini kısa sürede gidereceğiz. Ayvalık sadece Ayvalık ve Balıkesirlilere ait değil, Türkiye’ye ait, dünyanın göz bebeği bir yer. Biz burayı nakış gibi işlemek istiyoruz” dedi. 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Ayvalık Belediyesi tarafından bölgede ortaklaşa hayata geçirilmesi planlanan projeler için düğmeye basıldı. Öncelikle kent merkezinde yürütülecek olan çalışmalar Küçükköy, Sarımsaklı ve Altınova mahallelerinde devam edecek.

Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı’nda sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve çalışma arkadaşlarını bilgilendiren Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Yücel Başkanımızın da ifade ettiği gibi, bu yıl turizm sezonuna daha farklı bir Ayvalık olarak girmek istiyoruz. Zaten koronavirüs salgınından tüm ülkemiz etkilendiği gibi  Ayvalık da olumsuz olarak nasibini aldı. Fakat sokakların sakin olması bizim bu işlerde hızlanmamızı sağladı. Şu anda yapmış olduğumuz çalışmaların hem Ayvalık turizmine katkı sağlamış olacağını hem de esnafımızın bir nebze olsun yüzünü güldüreceğine inanıyoruz. Seçimden önce de söylediğimiz bir şeyin hala arkasındayız ve bunun için çalışıyoruz. Asfalt, dönel kavşaklar, kaldırımlar, meydanlar hepsi kent estetiğine uygun şekilde düzenlenecek. Daha yaşanabilir bir Ayvalık mümkün” dedi.

“TEMMUZ AYINA HAZIR OLACAK”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ayvalık’ı sezona hazırlarken, yılların yorgunluğunu taşıyan cadde ve sokakları yenilemeyi Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ile birlikte gerçekleştireceklerini söyledi. BASKİ ile beraber hep altyapı hem de üst yapı çalışmalarını sezon açılmadan ivedilikle tamamlamayı planladıklarını vurgulayan Başkan Yılmaz, “Elimizden geldiğince hızlı hareket ederek beraberce bu işi çözeceğiz. İnşallah Ayvalık’ımıza Temmuz ayı içerisinde yurt genelinden misafirlerimiz gelmeye başladıkları zaman daha dayanıklı, daha bakımlı ve güzel Ayvalık görsünler istiyoruz. Bunun için de beraber çalışıyoruz” diye konuştu.

“AYVALIK BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR BİZ DE YARDIMCI OLACAĞIZ”

Ayvalık’ta yürütülen çalışmaları tüm yetkili birim amirleri ile birlikte inceleyen Başkan Yılmaz şunları söyledi:

“Ayvalık Belediye Başkanımız Mesut Ergin’e ‘Biz hazırız, hayal et; yaşama geçirme bölümünü beraber yapalım’  demiştik. Şimdi bu sözümüzü yerine getiriyoruz. Tabi Ayvalık için bu konuları konuştukça, şehrin taleplerini dinledikçe farklı bir bütçe ortaya çıkacak. Bu konuda bizim herhangi bir sınırlamamız yok. Biz Ayvalık’ta her yere dokunmayı hedefliyoruz. Küçükköy’den Cunda ve Altınova’ya kadar tüm birimlerimiz ne gerekiyorsa her türlü çalışmayı yapacaklar. Ayvalık Belediyesi çalıştıkça biz destek olmaya hazırız.”

“AYVALIK EN AZ ÖDENEĞİ ALDI” İDDİASINI YANITLADI

Başkan Yılmaz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesinde il genelindeki yirmi ilçe arasında en az ödeneğin Ayvalık’a ayrıldığına ait iddialarını da yanıtladı. Başkan Yılmaz, “İddialar doğru değil, yapılan çalışmalar ortada. Ayvalık’a köprüsünden tutun, altyapı hizmetlerine varıncaya kadar yaptığımız yatırımlar belli. Şu anda üst yapıyı da Ayvalık belediye başkanımızla birlikte tamamlayacağız ” diye konuştu.

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP