DOLAR31,1314% 0.08
EURO33,8243% 0.05
STERLIN39,4939% 0
FRANG35,3822% 0.1
ALTIN2.034,85% 0,14
BITCOIN1.750.1088.109

AYVALIK’A YAKIŞIR KUTLAMA

Yayınlanma Tarihi :
AYVALIK’A YAKIŞIR KUTLAMA

Ayvalık’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarındaki coşku, sokak ve meydanlara taştı, gece fener alayı ve ardından Büyük Park Amfitiyatro’daki Simge Sağın konseriyle kutlamalar doruğa ulaştı. Başkan Ergin, “Bu zafer bizim var oluşumuzun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun ilk müjdecisi. O nedenle çok kıymetlidir, biz de değil 99 yıl 999 yıl geçse de değerini bileceğiz. Büyük Bayram, Zafer Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Sabah saatlerinde Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunumuyla başlayan kutlamalara; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Gökgülüarslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Garnizon Komutanı Personel Albay Ertan Tutar ve Ayvalıklı vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından göndere bayrak çekildi. Piyade Yüzbaşı Uğur Çağlayan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Gündüz saatlerinde Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihsel hikayesini tarihçi-yazar Ertuğrul Serttaş kendine özgü yorumuyla izleyicilere anlattı. Yine aynı saatlerde Altınova, Küçükköy, Alibey (Cunda) Adası’yla kent merkezinde gondollu araç ile gezici bando marşlarıyla kutlamalara renk kattı.

Vatandaşlar, balkon ve pencerelerden, kaldırımlardan marşlara eşlik ederek dev bir koro oluşturdu. Akşam saatlerinde ise Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan fener alayı Atatürk Bulvarı boyunca vatandaşların da eşliğinde Büyük Park Amfitiyatro’ya kadar devam etti. Gece Simge Sağın’ın birbirin güzel şarkıları seslendirmesiyle son buldu.

“BU ZAFER SONSUZA DEK KUTLANACAK”

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, her yıl olduğu gibi, bu yıl da birlik ve beraberlik içerisinde Zafer Bayramı kutlamalarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Ergin, şöyle konuştu:
“Büyük zaferimizin 99. yılını hemşehrilerimizle birlikte, Kuva-yi Milliye kenti olan Ayvalık’a yakışır bir şekilde coşkuyla kutladık. Zafer Bayramımızın 99’uncu yılı kutlu olsun… Bir milletin prangalarından kurtulup, bağımsızlığına kavuştuğu gündür 30 Ağustos. Ödülü de bağımsızlık olan bir zaferden değerlisi yoktur. Kuva-yi Milliye kenti Ayvalık’ta sonsuza kadar da kutlanacaktır. O büyük zaferle cennet Anadolumuz, bize atalarımızdan miras kaldı. O nedenle bu zafer çok değerli bir zafer. Her daim iliklerimizde hissediyoruz ve yaşıyoruz. Diliyorum ki, ülkemizde yaşayan 7’den 77’ye her yaştan insanımız büyük zaferle ile ilgili aynı hisleri taşıyordur. Bu zafer bizim var oluşumuzun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun ilk müjdecisi. O nedenle çok kıymetlidir, biz de değil 99 yıl 999 yıl geçse de değerini bileceğiz. Büyük Bayram, Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

 

 

 

YORUM YAP