Yayınlanma Tarihi :

AYVALIK YARA SARIYOR

AYVALIK YARA SARIYOR

Sabah erken saatlerde başlayan fırtına Ayvalık’ta büyük hasara neden oldu. . Ayvalık Belediyesi kentte yaşanan her türlü olumsuzluğa yetişmek için hızır ekip oluşturdu.

Ayvalık’ta fırtına sonrası Whatsapp hattı üzerinden yardım çağrısı alan ekipler, her yardım çağrısına ulaşmaya çalışıyor. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin sabah saatlerinden itibaren ekiplerin başında zarar gören vatandaşların yaralarını sarmaya çalışıyor. Ayvalık Belediyesi Temizlik, Park ve Bahçe, Fen İşleri ile Zabıta müdürlüklerine bağlı ekipler aralıksız çalışarak çağrılara ulaşmaya çalışıyor.

BÜYÜKŞEHİR, AYVALIK’A KOŞTU

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi,  Körfez Bölgesi’nde meydana gelen şiddetli fırtına nedeniyle üst düzey alarma geçti. Fırtına nedeniyle zarar gören, su basan binalara anında müdahale eden ekipler, bir yandan da enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyor.

Körfez Bölgesi’nde  yağmur ve şiddetli fırtına sonucu  çatı uçması, ağaç devrilmesi ve tekne batmaları meydana geldi. Fırtına; Ayvalık ilçe merkezi, Cunda Adası, Sarımsaklı ve Altınova mahallelerinde de etkisini gösterdi.

Fırtına nedeniyle ilk tespitlere göre; 17 çatı uçtu, 10 ağaç devrildi, 30 tekne de battı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatı ile Körfez Koordinasyon Müdürü Kazım Arslan sabahın ilk saatleri itibariyle olay yerinde incelemelerine bulunarak koordinasyonu sağladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Kıyı ve Sahil Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı ve BASKİ’ye bağlı ekipler, yaklaşık 70 olaya sabahın ilk saatlerinde ivedilikle müdahale etti.

GEÇMİŞ OLSUN AYVALIK

Şiddetli sağanak ve fırtına nedeniyle zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini sunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, en kısa sürede ilçenin yaralarını saracaklarını söyledi. Yılmaz “Ekiplerimiz; su tahliyesi, enkaz kaldırma gibi çalışmalarını ilçemizde sürdürüyor. Her şeyin üstesinden birlikte gelecek güçteyiz. Fırtınada yaralı ve ölen olmaması azda olsa bizlere teselli oldu. Allah ülkemizi her türlü afetten korusun.” dedi.

(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP