AYVALIK VERİMLİ BİR SEZON BEKLİYOR

Yayınlanma Tarihi :
AYVALIK VERİMLİ BİR SEZON BEKLİYOR

Ayvalık Belediyesi İşletme İştirakler Müdürlüğü çatısı altında bulunan işletmeler turizm sezonunun hazırlıklarını tamamladı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Belediyemize ait tüm işletmeler sezona tam kapasite hazırlandı. Kurban Bayramı tatiliyle birlikte yaşanacak yoğunluğun ardından da verimli bir sezon bekliyoruz. Tüm Ayvalık esnafına hayırlı işler diliyorum” dedi.

HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

İlçe sınırları içerisinde bulunan iştiraklerin belediye bünyesinde işletildiğini anımsatan  Belediye Başkan Mesut Ergin, Boğaziçi Otel, Cennet Tepesi, Park Kafe,  Taş Köşk, Paşa Limanı Restoran, Sarı Zeybek Spor Tesisleri, Çamlık Kır Bahçesi, akaryakıt istasyonu, liman işletmesi, mesire alanıyla; Duba, Kapri ve Kumadası plajlarının hizmet kalitesiyle sezona hazır olduğunu söyledi.

“YENİ TESİSLER EKLENDİ”

Göreve geldiği  süre içerisinde Ayvalık Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla  yeni işletmeler açtığını vurgulayan Ergin, Cunda Arka Deniz Plajı, Park Kafe ve Cennet Tepesi tesislerinin vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşı karşıya olduğunu dile getirdi. Başkan Ergin, “Liman işletmesi ve mesire alanı hizmet kaliteleri her geçen gün artıyor. Paşa Limanı Sosyal Tesisleri ve Duba Plajı Türkiye’deki sayılı engelsiz plaj olarak engelli yurttaşlarımıza hizmet veriyor” dedi.

“HER KESEYE UYGUN”

Ayvalık turizminin lokomotifi olan belediye iştiraklerinin her bütçeye uygun olarak vatandaşa hizmet ettiğini kaydeden Ergin  sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mavi Bayrak kazandırılarak hizmet kalitesini artıran iştirakler bünyesindeki plajlar, yaz aylarında günde ortalama 8000 yurttaşımızı konuk ediyor. İştirakler bünyesinde yürütülen ‘Mavi Bayrak’ çalışmaları, ‘Ulusal Mavi Bayrak Komitesi’ tarafından yakından takip ediliyor. İşletmeler takdir topluyor.”

“HİZMET SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK”

Yaz döneminde hizmet seferberliği başlattıklarına değinen Başkan Ergin, “Belediye iştiraklerinde mali disiplin sağlandı, doğru piyasa araştırmalarıyla giderler azaltıldı. Mal tedarikleri ilçe esnafından yapılır hale getirilerek ilçe ekonomisine katkı sağlandı. İştiraklerin hizmet başarısı taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplamaya devam ediyor.  Hesap verebilir, şeffaf ve iyi yönetişim ilkelerinin öncülüğünde vatandaşların ihtiyaç, beklenti ve taleplerine hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP