‘AYVALIK FİDANLARI’ İÇİN ÖRNEK DAYANIŞMA

Yayınlanma Tarihi :

Ayvalık Eğitime Destek Derneği’nin burs verdiği 145 öğrenciden 58’i mezun oldu. Dernek, yeni eğitim öğretim yılında da 87 öğrenciye ayda 800 lira burs vermeye devam edecek. Yeni başvurularla ilgili değerlendirmeler ise sürüyor.

‘AYVALIK FİDANLARI’NA DESTEĞE DEVAM

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ekonomik sıkıntı içindeki ailelerin kent dışında eğitim gören çocuklarına  destek sağlamak amacıyla kurdukları Ayvalık Eğitime Destek Derneği’nin çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Derneğe yeni katılımlar olduğunu ve  burs vermeye devam ettiklerini açıklayan Ergin, Erasmus ile yurt dışına eğitime giden öğrencileri de desteklediklerini söyledi.

ÖĞRENCİLERE 10 AY BOYUNCA 800 TÜRK LİRASI BURS VERİLİYOR

Bugüne kadar her yıl 145 öğrenciye burs verdiklerini,  bu yıl mezun olan 58 öğrencinin ardından 42’si kız 45’i erkek 87 öğrenciyle yeni eğitim öğretim yılına  başladıklarını,  bu öğrencilere 10 ay boyunca 800’er lira burs verileceğini belirten Ergin, yeni başvuran öğrencilerin değerlendirmelerinin ise devam ettiğini sözlerine ekledi.

“YARDIMSEVERLERİN DESTEĞİYLE ÖNEMLİ BİR GÜÇ BİRLİĞİ YARATTIK”

Burs almaya hak kazanan öğrencilerin; eğitim, tıp, diş hekimliği, mühendislik gibi fakültelerde eğitim gördüğünü, ara elemanlara önem verdikleri için iki yıllık meslek yüksekokulu öğrencilerine de burs verildiğini vurgulayan Başkan Ergin, “Ülkemizin dört bir yanındaki okullarda eğitim gören öğrencilerimize dernek olarak bir nebze olsun katkı ve destek sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayvalık’ta yardımseverlerin desteğiyle önemli bir güç birliği yarattık, karşılığında öğrencilerimizin bütçeleri rahatlayacak. Öğrencilerimiz bu desteğin karşılığında Ayvalıklı olmanın bilincini yaşayacak. Ayrıca burs verilecek öğrenci sayımız önümüzdeki süreçte daha da artacak. Hedefimiz tüm ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmak” diye konuştu.