AYVALIK BELEDİYESİ’NDE HERKES MUTLU

Yayınlanma Tarihi :
AYVALIK BELEDİYESİ’NDE HERKES MUTLU

Ayvalık Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında 2024 yılı mali bütçesi görüşülüp karara bağlandı. Bütçe oy çokluğu ile bir milyar lira olarak kabul edildi. Başkan Ergin, 2011 yılından bu yana bekleyen emekli tazminatları, birikmiş işçi maaş alacakları ve ikramiyelerinin ödendiğini açıkladı. Yeni bütçenin de hayırlı olmasını diledi. Meclise katılan işçi ve memur sendikası işyeri temsilcileri Başkan Ergin’e çiçek sunarak, tüm alacakların ödenmesi nedeniyle teşekkür etti.

Ayvalık Belediyesi’nin  2024 yılı mali bütçesi oy çokluğu ile kabul edilirken, bir önceki yıla göre yüzde 100 artarak 1 milyar Türk Lirası’na yükseldi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada işçi ve memurların 2011 yılından beri bekleyen; emekli tazminatları, birikmiş işçi maaş alacakları ve ikramiyelerinin ödendiğini belirterek, “Çalışanlarımızın alacakları son kuruşunu kadar ödendi. Biz Ayvalık’ın her kuruşunu, hemşehrilerimiz için kullandık, kullanmaya da devam edeceğiz, emekçilerimizin alacakları son kuruşunu kadar ödemenin de gururunu yaşadık. Bütçemiz, Ayvalık’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Destek veren, katkı sunan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Meclise katılan işçi ve memur sendikası işyeri temsilcileri Başkan Mesut Ergin’e çiçek sunarak, bugüne kadar birikmiş olan tüm alacakların ödenmesi nedeniyle teşekkür etti.

ALTINOVA PAZARI

Bütçe sunumunun ardından, Altınova Pazaryeri ihalesi ve pazaryeriyle ilgili meclise bilgi veren Başkan Ergin, pazaryerinin 7-8 ay sonra vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlanacağını söyledi.

HASTANE İÇİN İHALEYE ÇIKILACAK

Başkan Ergin, ayrıca Ayvalık’a iş insanı Cihan Şişman tarafından hastane yapılmak koşuluyla hibe edilen arazinin de ihalesi için çalışmaların tamamlandığını kısa bir süre sonra ihaleye çıkılacağını duyurdu. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP