DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“AYVALIK AKIN’LA BÜYÜKŞEHİR’E DAHA YAKIN”

“AYVALIK AKIN’LA BÜYÜKŞEHİR’E DAHA YAKIN”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, 20 ilçenin her birinin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla kolları sıvadı. İlk toplantısını Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve Ayvalıklı Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ile yapan Başkan Akın, “Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Ayvalık’ın; altyapısından üstyapısına kadar A’dan Z’ye tüm sorunlarını akılcı şekilde çözeceğiz.” dedi.

YAZ SEZONUYLA GELEN  ÖNCELİK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, görevi devralmasının hemen ardından gerçekleştirdiği daire başkanlıklarıyla gece geç saatlere kadar süren toplantıların ardından tüm ilçelerin belediye başkanları ile ayrı ayrı toplantılar başlattı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Naki Çetin, BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal ve daire başkanlarının da hazır bulunduğu toplantılar, yaklaşan yaz sezonunu nedeniyle öncelikle sahil bölgelerinde yer alan ilçelerle yapılıyor. Ayvalık Belediyesi ile başlayan toplantıda; Belediye Başkanı Mesut Ergin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’a taleplerini ileterek ilçesindeki sorunları aktardı.

“AKILCI ÇÖZÜMLER ÜRETİLECEK”

Balıkesir’in en güzel ilçelerinden biri olan Ayvalık’ın rahat bir yaz sezonu geçirmesi için çalışmaların hemen başlatılacağını söyleyen Başkan Ahmet Akın “Ayvalık bizim göz bebeğimiz. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Ayvalık’ın; altyapısından üstyapısına kadar A’dan Z’ye tüm sorunlarını akılcı şekilde çözeceğiz. İnsanının konforunu ve refahını artıracak yatırımlarımızı yapacağız. Ayvalık’ın; turizm ve gastronomi potansiyellerini en iyi şekilde ortaya koyacağız” diye konuştu.

“ÖNEMLİ PROJELERDE BAŞKAN AKIN’IN HER DAİM YANINDAYIZ”

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, BASKİ Su ve Kanalizasyon, Ulaşım, Kent Estetiği ve Fen İşleri daire başkanları ve yöneticileri ile düzenlenen toplantıda Ayvalık’ın aciliyeti olan ve uzun vadede çözüm bekleyen projeleri hakkında fikir alışverişinde bulundu ve taleplerini iletti.

Ayvalık’ın uzun yıllardır çözüm bekleyen özellikle altyapı sorunlarını masaya yatırdıklarını belirten Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Altyapı, arıtma ve sulama ihtiyaçları üzerine, fen işleri, ulaşım çözümleri ve kent estetiğine dair yürütülecek çalışmalar görüşerek değerlendirmelerde bulunduk. Ahmet Akın başkanımızın Balıkesir’imize ve kentimize yapacağı önemli projelerinde her daim yanındayız. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinin Ahmet Akın başkanımıza ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP