DOLAR28,8560% -0.26
EURO31,5496% -0.7
STERLIN36,4991% -0.65
FRANG32,9482% -0.48
ALTIN1.889,72% -0,61
BITCOIN1.091.021-1.278

AYTEKİN 554 OYLA PARTİ MECLİSİ’NDE

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
AYTEKİN 554 OYLA PARTİ MECLİSİ’NDE

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin 554 oyla Parti Meclisine seçildi. Kurultayın kaybedeni olmadığını ve bunun bir bayrak yarışı olduğunu vurgulayan Aytekin, “Balıkesirimizi temsil etmeye, Kuva-yi Miliye şehrini onurlandırmak için var gücümle çalışmaya yeni görevimde de devam edeceğim.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Özgür Özel’in genel başkan seçilmesinin ardından Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri de sonuçlandı. Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu için toplam 490 kişi adaylık başvurusu yaptı. Oy verme işlemi bugün sabah saat 05.30’da başladı, oy sayım işlemi saat 11.00’de de sona erdi. Genel Başkan Özgür Özel‘in anahtar listesinde yer alan CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, 554 oyla Parti Meclisi’ne seçildi. Aytekin en çok oy alan adaylar arasında yer aldı.

Aytekin sonuçların belli olmasının ardından sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaparken, kurultayın kaybedeni olmadığını ve bunun bir bayrak yarışı olduğunu vurguladı.

Aytekin’in “Yüzyılın Değişimi, Değişimin Yüzyılına Merhaba” başlıklı açıklaması şöyle:

“Yapılan 38. Olağan Kurultayımızda, kurultay delegelerimizin kıymetli oyuyla Parti Meclisi üyesi seçildim.
Balıkesirimizi temsil etmeye, Kuvayı Miliye şehrini onurlandırmak için var gücümle çalışmaya yeni görevimde de devam edeceğim.

Türkiye siyasi tarihinde kendine yer bulacak olan bu tarihi kurultayda, sokağın sesine aracılık ederek kuruluş ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ni daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmak zorundayız.

Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayının kaybedeni yoktur. Bu, bir bayrak yarışıdır ve partinin çekirdeğinde yetişen gençlerin ağırlığını oluşturduğu yeni Parti Meclisimiz, tarihsel mirasının gücüyle aldığı Altı Ok’lu bayrağı daha da ileri taşımak için yola çıkmıştır.

Kurultayımızda, yeni seçilen Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e destekleri için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. 13 yıldır Genel Başkanlığımızı yapan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, bir parti neferi olarak partimiz için attığı her adım ve döktüğü her damla ter için teşekkür ediyorum.

Kurultayımızın sağlıklı geçmesi için görev alan tüm görevlilere, gençlik örgütümüze, partinin her kademesindeki üyelerimize emekleri için teşekkür ediyorum.” (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP