DOLAR28,9202% 0.15
EURO31,5437% 0.14
STERLIN36,6183% 0.25
FRANG33,0895% 0.34
ALTIN1.898,73% 0,48
BITCOIN1.117.3532.178

“AYŞE HAYATTA OLABİLİRDİ”

Yayınlanma Tarihi :
“AYŞE HAYATTA OLABİLİRDİ”

Balıkesir’in Gönen ilçesinde Ayşe Acar (46), bir süre önce boşandığı Cemil Fidan(46) tarafından boğazından bıçaklanarak öldürüldü. Bu davanın takipçisi olacaklarını açıklayan CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi, “Uzaklaştırma kararları etkin uygulansa, failin şiddeti, tehditleri tüm mecralarda etkin izlense Ayşe hayatta olabilirdi.” dedi.

Gönen Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi’nde görevli Ayşe Acar, bir süre önce boşandığı ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunan eski eşi Cemil Fidan tarafından vahşice katledildi.

16 yıl evli kaldığı iki kızının annesi Ayşe Acar’ı acımadan öldüren Cemil Fidan’ın cinayetten önce sosyal medya hesabından yaptığı “Öfkeyle oturursam zararsız kalkmam, benim Allah’a bir can borcum var, onu da verdiği gibi alır herkes attığı adıma dikkat etsin” şeklindeki paylaşımı dikkat çekti. Cinayet sonrası polis merkezine giden ve teslim olan Cemil Fidan tutuklanırken; Ayşe Acar gözyaşları arasında toprağa verildi…

CHP Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi, Cemil Fidan’la ilgili uzaklaştırma kararına ve tehdit içerikli paylaşımlarına dikkat çekerken, “Uzaklaştırma kararları etkin uygulansa, failin şiddeti, tehditleri tüm mecralarda etkin izlense Ayşe hayatta olabilirdi. AKP’nin kadının kazanılmış haklarını budamaya yönelik hayata geçirdiği uygulamalar, kadınların yaşam hakkını tehdit ediyor. Kadınların hayattan koparılmadığı bir düzeni kurmaya kararlıyız. Bu davanın takipçisi olacağız ve Ayşe’yi katleden cani hakettiği cezayı alıncaya kadar yargı sürecini takip edeceğiz.” dedi.

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, “Belediyemiz Park ve Bahçeler Birimimizde görevli, mesai arkadaşım Ayşe Acar’ın vefat haberiyle sarsıldık. Kadın cinayetine kurban giden Ayşe arkadaşıma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm mesai arkadaşlarıma sabırlar dilerim.” mesajını paylaştı. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP