AVCI’YA BÜYÜK DESTEK

Yayınlanma Tarihi :
AVCI’YA BÜYÜK DESTEK

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Hürmüz Avcı, il başkanlığında düzenlediği toplantı ile Balıkesir milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Avcı’ya özellikle kadın partililerin büyük destek verdiği gözlendi.

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 14 Mayıs’taki seçimler öncesinde CHP’de kadın aday adaylar dikkat çekiyor. CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Hürmüz Avcı da il başkanlığında düzenlediği toplantı ile adaylığını duyurdu.  Daha önce CHP il yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapan, son kurultayda CHP Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Hürmüz Avcı, “ Bu karanlık zihniyetin kadınların üzerinde kurduğu baskı artıyorken, İstanbul Sözleşmesi feshedilmişken, şimdi de 6284 sayılı kanun siyasi pazarlık konusu yapılıyorken her gün bu ülkede üç kadın tacize, tecavüze maruz kalıp öldürülüyorken, hala çocuk gelinler varken, çocuk istismarları her geçen gün artıyorken, çocuğuna kıyafet alamadığı için intihar eden babalar, çocuğunun beslenme çantasına beslenme koyamadığı için okula gönderemeyen anneler ve elektriği kesik olduğu mum ışığında ders çalışan çocuklar varken ‘bana ne’ diyemeyiz. ” dedi.

“19 BİN 450 AİLEYİ ZİYARET ETTİK”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazla Aka önderliğinde Balıkesir merkez ve ilçelerinde yoksulluk sınırının altında bulunan 19 bin 450 aileyi ziyaret ettiklerini açıklayan Avcı, ” Aile sigortasını anlatıp dertlerine derman olmaya çalıştık. Şiddete maruz kalmış çocuk ve kadınlara destek verdik. Hepimiz son 20 yılda umutsuz hale geldik. Beklentilerimiz karamsarlığa dönüştü. İnanç, etnik kimlik, yaşam tarzı üzerinden yapılan siyaset nedeniyle ayrıştırılmaya çalışılan ülkemizde toplumsal barışı el ele, omuz omuza sahip çıkarak yeniden sağlayacağımıza inancım sonsuz. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağımız günlere az kaldı. Doğduğum büyüdüğüm şehir Balıkesir’e, ülkemize hizmet etmek için adayım” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Erden Köybaşı ve il yöneticileri, Altıeylül İlçe Başkan Hakan Şehirli, Karesi İlçe Başkanı Mahmut Arıcan, Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi, Altıeylül ve Karesi Belediye meclis üyeleri, Ayşe Özkan, Sevinç Özden, Mehmet Tekin, Burcu Özer, Burhan Ağabeyoğlu, Ayhan Öztürk, 28. dönem milletvekili aday adayları, Serkan Sarı, Dilek Yalçın, Ayfer Güneş, Selim Panç, Erdal Erhan da toplantıya katılarak Avcı’ya destek verdi ve başarı diledi.

KADIN DAYANIŞMASI

İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi ve yönetim kurulu üyeleri, Burhaniye Kadın Kolları Başkanı  Songül Erkeskin Kumkumoğlu , Edremit Kadın Kolları Başkanı Nuran Çiftcioğlu, Bandırma Kadın Kolları Başkanı Canan Zivane, Susurluk Kadın Kolları Başkanı Alev Coşkun , Altıeylül ilçe Kadın Kolları Başkanı Kübra Güzen ve ilçe kadın kolları yöneticileri de Avcı’nın yanında yer aldı. Kadın başkan ve üyelere ayrıca teşekkür eden Avcı, “Aday adaylığı açıklamama katılarak gücüme güç katan üç yıldır hep birlikte ele ele mücadele ettiğimiz kız kardeşlerime çok teşekkür ederim.” dedi.

HÜRMÜZ AVCI KİMDİR?

Hürmüz Avcı, Balıkesir doğumlu… Balıkesir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans mezunu. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir. 1 Nisan 1985 tarihinden itibaren meslektaşı olan eşiyle birlikte açtığı ofisinde çalışıyor. Balıkesir’de sağlık hizmetleri sunan firmalarda mali müşavirlik hizmeti, özel hastane muhasebe müdürlüğü ve finans danışmanlığı görevlerinde çalıştı. Balıkesir İş Kadınları Derneği Yönetiminde görev yaptı. Balıkesir Kadın Platformu üyesi Avcı, CHP Parti Okulu İl Eğitim Koordinatörü ve Parti Okulu Eğitmeni oldu. CHP İl Kadın Kolları Yönetimi ve İl Yönetiminde görev aldı. Hürmüz Avcı 2020 yılında CHP Kadın Kolları’nın 14. Olağan Kurultayında MYK üyeliğine seçildi.

YORUM YAP