Yayınlanma Tarihi :

ATATÜRK’E ŞÜKRAN

ATATÜRK’E ŞÜKRAN

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 83. yılında Balıkesir’de Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende saygı ve özlemle anıldı.  

Atatürk Anıtı’ndaki törende Vali Vekili Şükrü Kara, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ergin Dinç ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve meslek odalarının temsilcileri tarafından çelenk sunuldu.  Saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesleri eşliğinde saygı duruşu gerçekleştirildi. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.

Program daha sonra Avlu Kongre Merkezi’nde düzenlenen anma etkinliği ile devam etti. Programda Adnan Menderes Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan oratorya gösterisi gerçekleştirildi. Atatürk’ün sevdiği şarkıların da seslendirdiği gösteri beğeniyle izlendi.

Atatürk Anıtı ve Avlu Kongre Merkezi’ndeki törene Vali Vekili Şükrü Kara’nın yanı sıra Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ergin Dinç,  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Baro Başkanı Av. Erol Kayabay, Vali Yardımcıları Gülihsan Yiğit ve İrfan Demiröz, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd.Alb.Tarık Hekimoğlu, Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanı SG. Bnb. Emrah Kadir Çakır, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP