DOLAR31,0969% -0.05
EURO33,8029% -0.05
STERLIN39,4656% -0.11
FRANG35,3538% -0.01
ALTIN2.029,96% -0,10
BITCOIN1.711.4685.075

ATATÜRK DEFİLE VE TÜRKÜLERLE ANILDI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
ATATÜRK DEFİLE VE TÜRKÜLERLE ANILDI

“Atatürk Giysi Koleksiyonu Defilesi” ve Sümer Ezgü ile “Atatürk’ün Sevdiği Türküler”  etkinliği dün akşam gerçekleştirildi. Atatürk’ü bir kez daha duyup, gördüklerini ve hissettiklerini belirten Başkan Yılmaz, “ Bir ilde harmandalı oynanıyorsa,  güreş de varsa Cumhuriyet ilelebet devam edecek demektir. Efelerimizle, pehlivanlarımızla her zaman Kuva-yi Milliye şehri olarak Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına sahip çıkacağız” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Kent Konseyi, Balıkesir Barosu, Balıkesir Ticaret Odası ve Ankara Olgunlaşma Enstitüleri işbirliğinde Avlu Kongre Kültür Merkezi’nde ‘Atatürk Giysi Koleksiyonu Defilesi’ ve Sümer Ezgü ile ‘Atatürk’ün Sevdiği Türküler’ etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte önce cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kıyafetlerinden ilham alınarak hazırlanan Atatürk Giysi Koleksiyonu Defilesi, ardından Sümer Ezgü ile Atatürk’ün Sevdiği Türküler konseri gerçekleştirildi ve Atatürk bir kez daha yâd edildi.

Defile sonrası Ankara Olgunlaşma Enstitüleri’ne teşekkür eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, defileden çok etkilendiğini ve  kısa bir zaman içerisinde hem Atatürk’ün hayatını hem de giydiği kıyafetleri çok güzel anlattıklarını söyledi. Başkan Yılmaz “Cumhuriyet’imizin muasır medeniyetler modeli ancak bu kadar güzel anlatılabilir. Ulu Önder Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83. yılında rahmetle minnetle ve şükranla anıyoruz” dedi.

“BİR İLDE HARMANDALI OYNANIYORSA…”

“Sümer Ezgü ile Atatürk’ün Sevdiği Türküler” konserini de izleyen  Başkan Yılmaz, “Atamız demiş ki ‘Gidip, Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.’ Ben de bu söze bir şey daha ekliyorum; Bir ilde harmandalı oynanıyorsa,  güreş de varsa Cumhuriyet ilelebet devam edecek demektir. Efelerimizle, pehlivanlarımızla her zaman Kuvay-i Milliye şehri olarak Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına sahip çıkacağız” dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP