DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.8890.59

“ASGARİ YAŞAMA HAYIR”

Yayınlanma Tarihi :
“ASGARİ YAŞAMA HAYIR”

Edremit Emek Ve Demokrasi Platformu’nun düzenlediği ‘İnsanca bir yaşam için zamlar geri alınsın” konulu miting dün Altınoluk Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Körfez ilçeleri Burhaniye, Edremit ve Gömeç’teki vatandaşlarla ile bu ilçelerde tatil yapmak üzere konaklayan çok sayıda vatandaşın katıldığı miting Şahinderesi’nde toplanılması  ve Çınaralt’ına kadar pankart ve sloganlarla yürünmesi ile başlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda  bir araya gelen katılımcılar, son dönemde her türlü mal ve hizmetlere yapılan fahiş zamlar ve vergi artışlarına tepki gösterirken , zam ve vergi artışlarının geri çekilmesini istedi.

Düşük ücret zamlarının da protesto edildiği eylemde “Zam, zulüm işkence işte AKP”, “AKP zammını al başına çal”, “Direne direne kazanacağız”, “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “Faşizme karşı omuz omuza “ şeklinde sloganlar atıldı.

Mitingin başlangıcında ve yürüyüş korteji sırasında da Akbelen ormanlarında gerçekleştirilen ağaç katliamına da tepki gösteren vatandaşlar ormanlarını korumak için çaba gösteren köylülere destek verdi. Mitingde Akbelen’e destek için giden yaşam savunucularına uygulanan şiddet de protesto edildi.

Miting müzik dinletisi ile sona erdi. SaffetYILMAZ / EDREMİT (balikesir24saat.com) 

 

 

YORUM YAP