Yayınlanma Tarihi :

ARSLAN’DAN SUÇ DUYURUSU VE ÇAĞRI

ARSLAN’DAN SUÇ DUYURUSU VE ÇAĞRI

Millet İttifakı’nın Edremit Belediye Başkan Adayı CHP’li Selman Hasan Arslan,  Fettah İnce denen şahıstan 1 milyon TL para aldığına dair görüntülerin montaj olduğunu belirtirken, hem bu görüntüler hem de kendisiyle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

CHP’li Arslan rakibi başkan adaylarına da çağrıda bulundu ve “Onlar da eğer yürekleri yetiyorsa kendileri için suç duyurusunda bulunsunlar. Varsa yürekleri, Fettah denen kişiyle ilgili kendileri adına da araştırma istesinler” dedi.

Millet İttifakı’nın Edremit Belediye Başkan Adayı CHP’li Selman Hasan Arslan,  CHP  İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, İYİ Parti Edremit İlçe Başkanı Mehmet Emin Karabulut, şahsi avukatı ve çok sayıda partilisiyle birlikte geldi. İlk önce savcılık makamına geçen Arslan, burada ilgili savcıya suç duyurusu ile ilgili dilekçesini verdi. Daha sonra Adliye bahçesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP’li Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, şunları söyledi:

“31 Mart yaklaştıkça şantajlar montajlar artıyor. En son dün Fettah denilen zevattan para aldığıma dair montaj olan ekran görüntüleri yayınlanmaya başladı. Bugüne kadar bunların yaptıklarını dikkate almadık ama artık çizmeyi aştılar. Bugün de bunlarla ilgili suç duyurusunda bulundum. Hem bu montaj görüntülerle ilgili hem de kendimle ilgili. Sayın savcıya dedim ki, ‘Kendimi de ihbar ediyorum. Eğer bu kişiyle bir konuşmam, mesajlaşmam ya da yüz yüze görüşmem varsa lütfen bunu ortaya çıkartın’. Ama aynı şeyi diğer adaylar için de söylüyorum. Onlar da eğer yürekleri yetiyorsa kendileri için suç duyurusunda bulunsunlar. Varsa yürekleri, Fettah denen kişiyle ilgili kendileri adına da araştırma istesinler. Bizi bu yolda yıldıramazlar arkadaşlar. Sizler doğru insanla birliktesiniz bundan kuşkunuz olmasın. Sizleri mahcup etmeyeceğiz. Tabii bu aşamadan sonra rakiplerimiz daha da çirkinleşebilir ama biz bunları istemiyoruz. Neticede bu bir yerel seçim. Sayın Savcımıza da teşekkür ediyorum. Konuyla özel olarak ilgileneceklerini beyan ettiler.”

“BU OLAYIN NOKTASINI VATANDAŞ KOYACAK”

“Bunlar bizi yıldıramayacak” diyen Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gün geçtikçe, 31 Mart yaklaştıkça bunların bu oyunları devam edecek. Birileri koltuğa yapıştıkça, diğeri uzak kaldıkça çirkinleşmeye devam edecekler. Bu fake (sahte) hesaplar ve bu algı oyunları da yine bu arkadaşların beslemeleriyle, destekleriyle oluyor bunu da çok açık ifade ediyorum! Onlar istediklerini yapsınlar, bu olayın noktasını vatandaş koyacaktır. 31 Mart’ta her ikisine de gerekli dersi sandıkta verecektir. Buna yürekten inanıyorum. Onlara buradan bir kere daha söylüyorum; eğer bu Fettah denen kişiyle ilgili şahsımın bir ilişkisi varsa savcılık bunu ortaya çıkartacak, hadi yüreğiniz yetiyorsa siz de Fettah denen zevatla ilgili ilişki ağınızı ortaya dökün gelin savcılığa suç duyurusunda bulunun. Ve neticesinde savcılığın kararını da çarşaf çarşaf her yerde dağıtacağız bunu da ifade edeyim. Hani bazıları diyor ya adli sicil kaydı asacağım diye, yürekleri varsa gelsinler bu konuda bir telefon görüşmeleri ya da mesajlaşmaları olmuş mu olmamış mı savcılığa suç duyurusunda bulunsunlar” (balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP