Yayınlanma Tarihi :

ARSLAN’A DESTEK, SAKA’YA ELEŞTİRİ

ARSLAN’A DESTEK, SAKA’YA ELEŞTİRİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, yerel seçimler öncesi Edremit’e gelip, Selman Hasan Arslan’a destek verdi. CHP’den istifa edip, bağımsız belediye başkan adayı olan Kamil Saka’yı da eleştiren Tekin, “Bu parti sana 32 yıl koltuk vermiş, makam vermiş mevki vermiş. Senin bir yerlere gelmene vesile olmuş bu partiye ve bu Edremitlilere senin karşılığın bu mu olacak? Herkesten inanılmaz bir tepki var. Ayıplıyor adeta insanlar”dedi.

CHP’nin önemli isimlerinden  İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,  İl Başkanı Serkan Sarı,  Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan ve CHP ve İYİ Parti heyetleri ile birlikte Akçay’da halkla ve  esnafla bir araya geldi.  Tekin, “Esnaf gezimizde siftahsız dükkan kapattığını söyleyen onlarca vatandaşımızla karşılaştık. Bu durum çok can alıcı bir durumdur. Türkiye’nin, Balıkesir’in, Edremit’in hak ettiği bir durum değildir. Umuyorum 31 Mart akşamı Millet İttifakı’nın gerçekleştireceği başarı sonrası, tüm Türkiye’de yeniden bir umut doğacak. Ben buna inanıyorum” dedi.

SAKA’YI ELEŞTİRDİ

Ziyaretler sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ve Edremit’ki yerel seçimlere dair görüşlerini açıklayan Gürsel şunları söyledi:

“Akçay’da gezdiğimiz iş yerlerindeki, sokakta karşılaştığımız her vatandaşımız özellikle yol probleminden bahsediyor. 2019 yılında hala daha yol sorunu konuşmayı ayıp sayıyorum. Belediye Başkanlarının görevi, yapılması gereken hizmetler noktasında birbirlerine top atmak değildir. Vatandaşın problemi çözülecek. Hasan Başkandan da söz aldım, göreve geldiğinde Akçay’ın şu yol problemini hemen halledecek. Kendisine de hassasiyeti için teşekkür ediyorum. O başkan ona suç atıyor, öbürü buna suç atıyor arada olan vatandaşa oluyor. Edremit sevdalısı olmak bu değildir. Sen hizmetini yap, vatandaşın derdine derman ol ondan sonra büyükşehiri mi kimi suçluyorsan suçla kardeşim. Ama derdi çöz. Ne için o koltukta oturdun 5 yıl boyunca. Bu parti sana 32 yıl koltuk vermiş, makam vermiş mevki vermiş. Senin bir yerlere gelmene vesile olmuş bu partiye ve bu Edremitlilere senin karşılığın bu mu olacak? Herkesten inanılmaz bir tepki var. Ayıplıyor adeta insanlar”

“ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN”

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan ve ekibinin yeni bir vizyon, heyecan ve projelerle göreve talip olduğunu vurgulayan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Hasan başkanın 31 Mart akşamı gümbür gümbür geldiğini görüyorum. Kendisinin Edremit Belediye Başkanlığı şimdiden hayırlı olsun. Edremit’e yapacağı hizmetlerle Edremitlilerin gönlünde tekraren taht kuracağına dair inancım tam. Yolu, şansı ve bahtı açık olsun” dedi. (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP