DOLAR 32,2776 % -0.11
EURO 35,1154 % 0.46
STERLIN 41,7534 % 0.46
FRANG 36,0724 % -0.18
ALTIN 2.402,74 % -0,51
BITCOIN 67.592,00 0.219
Yayınlanma Tarihi :

ANNE ADAYLARININ YANINDA ALTIEYLÜL VAR

ANNE ADAYLARININ YANINDA ALTIEYLÜL VAR
Altıeylül Belediyesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığı protokolle ilçede yaşayan anne adayları için “Sağlıklı Gebe Sağlıklı Gelecek” projesini başlatıp, anne adaylarının yanında olduğunu duyurdu.
ANNE ADAYLARI EVLERİNDE ZİYARET EDİLECEK
Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı  ile Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Serkan Kadir Keskin  arasında Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde imzalanan protokole göre hamile olan ve Aile Sağlığı Merkezleri tarafından gerçekleştirilen rutin kontroller sırasında ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ya da talepte bulunan vatandaşların bilgileri Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bildirilerek işleme alınacak. Sonrasında Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce hamile olan anne adayları evlerinde ziyaret edilip ihtiyaçları belirlenerek Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne iletilecek. Gerçekleştirilecek değerlendirmenin ardından ise Altıeylül Belediyesi tarafından bebek bekleyen ihtiyaç sahibi ailelere ALKART verilerek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için destek olunacak.
“ANNE ADAYLARININ HEP YANINDA OLACAĞIZ”
Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Öncelikle şunu söylemeliyim ki bizler gerçek ihtiyaç sahiplerini özenle seçerek yaptığımız sosyal yardımların doğru adreslere ulaştığından emin bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile imzaladığımız protokol ile de Altıeylül’ümüzde yaşayan anne adaylarının yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz. Çünkü dünyaya gelecek çocuklarımız bizlere Allah’ın birer emanetidir. Bizler de Allah’ın izniyle başta çocuklarımız olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm annelerin yanında olacağız inşallah. 1+1 şeklinde toplamda 2 yıl boyunca sürecek bu projemiz ile dünyaya gözlerini açacak evlatlarımızın ellerinden tutacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu. (balikesir24saat.com)
Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP