DOLAR31,1065% 0.21
EURO33,7407% 0.33
STERLIN39,4623% 0.21
FRANG35,3283% 0.26
ALTIN2.034,32% 0,09
BITCOIN1.617.071-0.77

ANKARA’DA BALIKESİR ZİRVESİ

Yayınlanma Tarihi :
ANKARA’DA BALIKESİR ZİRVESİ

Ankara Balıkesir Derneği’nin geleneksel iftar yemeği başkentteki Balıkesirlileri bir araya getirdi.

Salgın ve yasaklar nedeniyle iki yıldır ara verilen ve Hakimevi’nde verilen  iftar yemeğine Balıkesir milletvekilleri Mutlu Aydemir, Ahmet Akın, Mustafa Canbey, Ensar Aytekin, İsmail Ok, Fikret Şahin, Adil Çelik, Yırcalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, iş insanı Güner İşlek, Devlet Sanatçısı Ozan Sağdıç, Yargıtay Üyesi Hikmet Kanık, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Gökçe, önceki dönem Balıkesir milletvekillerinden İlyas Yılmazyıldız, Ostim Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ünsal SığrıI, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mekin Tüzün , Dünya ve Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonlarından İsmail Dikmen de katıldı.

“KARAMSARLARA RAĞMEN BAŞARILI OLDUK”

Ankara Balıkesirliler Derneği Başkanı Servet Camgöz, yaptığı konuşmada iftara katılan hemşehrilerine teşekkür etti. Balıkesirlileri biraraya getirmeye soyunduklarında bir çok insanın karamsar düşüncelere kapıldığını belirten Camgöz, “Ancak herkesin içinde az veya çok Balıkesirlilik ruhu bulunduğunu belirterek bunu dürüstlükle açığa çıkardık ve ve başarılı olduk. Bize güvenenleri mahcup etmedik”dedi.

“ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ”

Balıkesirlilerin destekleriyle bugünlere geldiklerini, yüzlerce öğrenciye burs verdiklerini anımsatan Camgöz, “Şimdi mezun olup iş hayatına atılan genç hemşehrilerimizle gurur duyuyoruz. Öğrencilere desteğimiz de sürüyor. Burs hesabına her zaman sizler de katkıda bulunabilirsiniz” diye konuştu.

“HEPİMİZ BALIKESİR İÇİN DÜŞÜNMELİYİZ”

Balıkesirli ünlü iş insanı A.Rona Yırcalı, tüm hemşehrilerini, milletvekillerini birarada görmekten mutlu olduğunu söyledi. Ankara Balıkesirliler Derneğinin Balıkesirlileri biraraya getirme konusunda çalışmalarını bildiğini, özellikle Ankara’da üniversite öğrenimlerini sürdüren Balıkesirli öğrencilere verdiği desteği takdirle izlediğini belirten Yırcalı, “Hepimiz Balıkesir için düşünmeliyiz. Böyle düşünürsek memleketimiz için güzel şeyler yapılacağına inanıyorum” dedi.

VEKİLLERDEN TEŞEKKÜR

Balıkesir milletvekilleri AK Partili Adil Çelik, Mutlu Aydemir, Mustafa Canbey, İsmail Ok, CHP’li Ahmet Akın, Ensar Aytekin, Fikret Şahin ise yaptıkları konuşmalarda hemşehrileriyle birarada olmanın keyfini yaşamaktan mutlu olduklarını belirterek birleştirici çalışmaları için Ankara Balıkesirliler Derneği yönetimine teşekkür etti.

“ANKARA’NIN SAYGIN DERNEKLERİ ARASINDA”

ATO Başkanı Gürsel BARAN Başkan Balıkesirliler Derneği’nin Ankara’nın saygın sivil toplum kuruluşları arasında yer aldığını, Başkan Camgöz ve yönetiminin özverili çalışmalarıyla çok geniş kitlelere ulaştığını ve Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi gibi ortak çalışmalarda bulunduklarını vurguladı. (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP