DOLAR31,1214% 0.26
EURO33,8075% 0.52
STERLIN39,5070% 0.33
FRANG35,4071% 0.49
ALTIN2.034,57% 0,10
BITCOIN1.610.159-0.946

ALTILI MASAYA İNCE ELEŞTİRİSİ

Yayınlanma Tarihi :
ALTILI MASAYA İNCE ELEŞTİRİSİ

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Balıkesir’de esnafı selamladı, partililere seslendi. ‘Altılı Masa’da niye yoksunuz eleştirilerine yanıt veren İnce, “Türkiye’yi Suriyelilerle dolduranlarla mı oturacağım aynı masaya? Ergenekon’u savunan Ali Babacan ile mi oturacağım aynı masaya? Ey CHP’liler size sesleniyorum. Siz kendinize yakıştırıyorsanız aynı masada oturmayı yakıştırın. Biz yakıştırmıyoruz” dedi.

“2O YILDA TARIM HAYVANCILIK BİTTİ”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, il teşkilatının Salih Tozan Kültür Merkezi’nde düzenlediği toplantıda partililere seslendi, muhalefet partililerinin bir araya geldiği ‘Altılı Masa’yı eleştirdi.
İnce, “Buraya gelmeden önce bir pazar yerini gezdik. Ayın başında 2 lira olan soğan 5 lira. Patates 9 lira. Burası lüks bir market değil. Civciv Euro ile olursa yumurtada 1,5 lira olur. Bugün kırmızı ete de yüzde 48 zam geldi. 28 değil, 38 değil. Tencerede et pişmiyor, dert pişiyor. Mezbahaların önü süt inekleri ile dolu. Millet süt ineklerini kestiriyor. Yemin kilosu 7 lira. Bunun iki çözümü var. Ya ineklere perhiz yaptıracaklar, ya da kestirecekler. 20 yılın sonunda tarım hayvancılık bitti. Sadece Balıkesir’i düzgün planlasak, sadece Balıkesir Türkiye’yi doyurur” dedi.

“KARARSIZLARIN OYU YÜZDE 25’E ÇIKTI”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Türkiye’de kararsızların oyunun yüzde 25’e çıktığını iddia etti. İnce sözlerini şöyle sürdürdü: “Kararsızlar yakında birinci parti olacak. Bu iktidardan da bu muhalefetten de toptan kurtulmak lazım. Bana soruyorlar, ‘Altılı masada niye yoktun?’ Altılı masada olan birisi açıklama yapmış. Kumpas davalarını savunuyor. O Fetö’cü yargıçların, bu ülkenin subaylarına, gazetecilerine kan kusturduğu, Silivri zindanlarında insanlara eziyet ettikleri olayları savunuyor. Ali Tatar canına kıydı onuruna dokunduğu için. Ergenekon ve Balyoz davalarını savunanlarla aynı masada oturanların eline Ali Tatar’ın kanı bulaşmıştır. Onlarda sorumludur. Türkiye’yi Suriyelilerle dolduranlarla mı oturacağım aynı masaya? Ergenekonu savunan Ali Babacan ile mi oturacağım aynı masaya? Ey CHP’liler size sesleniyorum. Siz kendinize yakıştırıyorsanız aynı masada oturmayı yakıştırın. Biz yakıştırmıyoruz. Onun için Memleket Partisi’ni kurduk. Bir metin çıkardınız ortaya, Temel Karamollaoğlu’nu kızdıracağız diye Atatürk diyemiyorsunuz. Eğitimi tarikatların, cemaatlerin elinden çekip alacağız diyemiyorsunuz. Yanlış yerde oynuyorsunuz. Bütün Atatürkçüleri, Cumhuriyetçileri çantada keklik görüp mavi boncuk dağıtmak. Böyle siyaset olur mu? Siyasetin bir duruşu olur, biz omurgalı siyaset yapıyoruz”

Partililere rozet takan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İl Başkanı Sinan Diker ve partililerle birlikte Milli Kuvvetler ve Anafartalar Caddesi’nde esnafı selamladı, mezun olduğu Necatibey Eğitim Fakültesi’ni ziyaret etti.

 

YORUM YAP