Yayınlanma Tarihi :

Altıeylül’ün askerleri uğurlandı

Altıeylül’ün askerleri uğurlandı

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, hafta sonu kırsal mahallelerde yapılan asker düğenlerine katılarak Altıeylül’lü gençleri Peygamber Ocağı olarak bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri’ne  uğurladı. Başkan Hasan Avcı, Köylüköy, Pamukçu, Kesirven, Aynaoğlu, Dereköy, Ortamandıra, Aslıhantepecik mahallelerinde yapılan asker düğünlerinde vatandaşla bir araya geldi. 63 Altıeylüllü genci vatani görevlerini yapmak üzere Peygamber Ocağı’na uğurladı.  Duygusal anlar yaşayan asker aileleri, kendilerine değer verdiği için, asker düğününe katılımda bulunduğu için Başkan Avcı’ya teşekkür etti, mutlu olduklarını belirttiler. Başkan Hasan Avcı asker düğünlerinde gördüğü manzara karşısında duygulandığını ifade ederek,”Bizde bu vatan millet aşkı varken bu milleti kimse parçalayamaz” dedi. Sözlerine ‘Asker milletin asker evlatları’ diye başlayan Avcı şunları söyledi:

“Askerine Peygamberinin ismini veren, Mehmetçiğim diyen, asker ocağına Peygamber Ocağı diyen bir milletin evlatları. Dedeleri, ecdadı vatan borcunu yerine getirdi, bugün de torunları düğüne gider gibi, alaya gider gibi şenlik içinde uğurlayan bu vatanın evlatları.. Türk Milleti böyle necip, böyle güzel bir millet. Biz bu milletin ferdi olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Kaç haftadır asker eğlencelerine katılıyoruz. Askere giden gençlerimizi şanlı bayrağımızın altında, düğüne gider gibi uğurluyorsunuz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizlerde bu şuur olduktan sonra, çocuklarınızda bu şuur olduktan sonra, bu milleti kimse bölemeyecek, parçalayamayacak. Kardeşlik hukukumuza kimse zarar veremeyecek”

Başkan Avcı Altıeylül’lü gençleri uğurlarken, “Sevgili gençler bu milletin, memleketin sizlere ihtiyacı var. Bu memleketin, bu memleketi karşılıksız seven sizin gibi genç delikanlılara ihtiyacı var. Gençlerimizin, askerlik vazifesini yerine getirip kazasız belasız gidip dönmelerini diliyorum. Sağlıkla gidin, sağlıkla gelin. Geceniz mübarek olsun.” dedi.

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP