DOLAR28,8560% -0.26
EURO31,5496% -0.7
STERLIN36,4991% -0.65
FRANG32,9482% -0.48
ALTIN1.889,72% -0,61
BITCOIN1.091.021-1.278

ALTIEYLÜLLÜ MUHTARLAR KONAKPINAR’DA BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi :
ALTIEYLÜLLÜ MUHTARLAR KONAKPINAR’DA BULUŞTU

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında muhtarlarla Alıteylül Belediyesi’ne bağlı Konakpınar Gençlik Merkezi’nde bir araya geldi.

Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Konakpınar Gençlik Merkezi’nde muhtarlar ve aileleriyle birlikte katılım sağladığı etkinliğe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir AK Parti Milletvekili Belgin Uygur, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  İl Başkanı Niyazi Tunç,  AK Parti ve MHP ilçe başkanları, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık Daire Başkanı Ali Zeybek ve Büyükşehir daire başkanları ile Altıeylül Belediyesi başkan yardımcıları, müdürler ve misafirler katılım sağladı.

“HEP BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Konakpınar Gençlik Merkezi’nde Altıeylüllü muhtarlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını vurgulayan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “İlçemizi el ele verip daha yaşanabilir, daha iyi hizmet alabilir hale getirmek için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Katılımlardan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Hepiniz gayret içerisinde sıkı bir çalışma içerisinde oldunuz. 31 Mart yerel seçimlerinde sizlerde muhtarlık için yarışacaksınız. Altıeylül’de muhtarlarımız arasında muhabbet var, uyum var, ahenk var. İnşallah bu muhabbeti artırarak devam ettirmeyi Mevla’m nasip etsin.  Bu vesileyle yeniden Muhtarlar Günümüzü kutlarım”  

KAYMAKAM BİLGİN’DEN MUHTARLARA KUTLAMA

Altıeylül İlçesi Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin; “19 Ekim gününü Muhtarlar Günü olarak kutladığımız şu günlerde Altıeylül Belediyesi’nin Konakpınar Gençlik Merkezi’nde muhtarlar ve aileleriyle birlikte bir araya gelmenin mutluluğu yaşıyoruz. Bu vesileyle muhtarlar gününüzü kutlarım” dedi.

“BİR BİRİMİZLE KONUŞUP İSTİŞARE EDECEĞİZ”

“Altıeylülümüzün dört bir tarafından misafir olarak Altıeylül Belediyemizin Konakpınar’da yer alan Gençlik Merkezi’nde muhtarlarımız ve kıymetli aileleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”  diyen AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey sözlerini şöyle sürdürdü:

“Muhtarlar bizim için yerel yönetimlerde temel taşları. Vatandaşın ilk problemini ilettiği, sorunları ilk götürdüğü kişiler. Elbette bir iş değil. Vatandaşın sorunlarıyla karşı karşıya kalmak, bunları çözüme kavuşturmak için muhataplarına iletmek bunun takibini yapmak sonuca ulaştırmak. Birbirimizle konuşacağız. Birbirimizle bu meseleleri istişare edeceğiz. Çözülmeyen meseleleri tekrar hatırlatacağız ve yolumuza devam edeceğiz. Gönül koyarak bu işler olmaz. Bizim en önemli işimiz bu kamu görevleri layıkıyla yerine getirmek. Tekrar bu güzel gününüzü muhtarlarımızın gününü kutluyorum”  

“MUHTARLAR VE AİLELERİYLE BİRLİKTE OLMAKTAN MUTLULUK DUYDUM”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir AK Parti Milletvekili Belgin Uygur, “Altıeylüllü muhtarlarımızla Altıeylül Belediyemizin yapmış olduğu Konakpınar Gençlik Merkezi’nde muhtarlarımız ve aileleriyle birlikte burada olmaktan büyük mutluluk duydum. Tabii muhtarlık makamı hem demokrasinin hem yerel yönetimlerinin temel taşlarından bir tanesi. Balıkesir coğrafi açıdan yüzölçümü bakımından hizmet götürülmesi noktasında a tabi bir o kadar daha gayret sarf edilmesi gerektiren illerden bir tanesi. Hep birlikte Balıkesir için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle günümüzü tekrardan kutluyorum” dedi.

 “BAŞKANIMIZ HASAN AVCI  BİR ÇOK YATIRIM YAPTI”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da muhtarlarını gününü kutlayarak, “Altıeylül Belediyesi’nin Konakpınar Gençlik Merkezi’nde sizlerle birlikte olmanın sevinciyle Muhtarlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

Başkan Yılmaz şunları söyledi:

“Altıeylül Belediye Başkanımız Hasan Avcı gerçekten 2019 yılından itibaren birçok yatırım yaptı. Altıeylül Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şehrin içinde şehrin ihtiyaç duyduğu herkesin çok hızlı yapabileceği işleri yaptı. Bir yanda da kırsal mahallerimizin ihtiyaç duyduğu ne varsa tamamlaya çalışıldı. Muhtarlarımız devletimizin şefkat eli. Demokrasi zincirinin en baş halkası seçime gidiyoruz. 31 Martta hep beraber seçime gireceğiz. Muhtarın arkasında en önemli gücü ailesidir. İnşallah ağız tadınız bozulmasın hep birlikte önümüzdeki günleri beraber geçirir hepimiz beraber milletin önüne geliriz. Allah seçilmiş olmanın şansını bize verdi. Hepimiz seçildik. İnşallah tekrar milletin huzuruna çıktığımızda anlımızın akıyla çıkarız. Gününüz hayırlı olsun muhtarlarımızı seviyoruz. ”  

HEKİMOĞLU MUHTARLARIN GÜNÜNÜ TELEFON ARACILIĞIYLA KUTLADI

Programın sonunda Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı; Balıkesir’de görev yapan ve Balıkesir’i her defasında unutamadığını ifade eden Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başkan Avcı kürsüye çıkarak mikrofon aracılığıyla Altıeylüllü muhtarları buluşturdu.

Tuğgeneral Hekimoğlu, “Balıkesir İl Jandarma Komutanı  olarak görev yaptığım süre içerisinde sizleri ve Balıkesir’i hiç unutmadım. Şimdi Antalya’da görev yapıyorum. Sizlerle vatandaşlarımıza hizmet ettik. Sevgili Altıeylüllü muhtarlarımızın gününü kutluyorum. Hürmet ediyorum. Saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Başkan Avcı da, “Bizde Balıkesir olarak sizi sevdik. Anlatya’da da inşallah orada güzel başarılara imza atacağınıza adımız kadar eminiz. Sevgili muhtarlarım ve Altıeylül’den Kuvayi Milliye’nin başkentinden Antalya’ya selam ve hürmetlerimizi iletiyoruz”  dedi.

YORUM YAP