Yayınlanma Tarihi :

ALTIEYLÜL’E BAKAN DOPİNGİ

ALTIEYLÜL’E BAKAN DOPİNGİ

Altıeylül Seçim Bürosu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla açıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Avcı, Aletıeylül ilçesinde ve Büyükşehir’de Cumhur İttifakı’nın bayrağını dalgalandıracaklarını söyledi.

Altıeylül Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan adayı Hasan Avcı, meclis üyeleri ve partililerin seçim çalışmalarını yürüteceği Altıeylül Seçim Bürosu Plevne Mahallesi’nde  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katıldığı törenle açıldı. Bakan Çavuşoğlu, Balıkesir ziyaretlerinin son durağında Altıeylül’ün konuğu oldu. Seçim bürosu açılışına katılan Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada Büyükşehir seçimlerinde Yücel Yılmaz’a, Altıeylül seçimlerinde ise Hasan Avcı’ya güvenlerinin sonsuz olduğunu söyledi. Bakan Çavuşoğlu, Altıeylül ziyaretinde önemli açıklamalarda da bulundu. Açılış töreninde konuşan Başkan Avcı, Bakan Çavuşoğlu’na davetlerini kırmadıkları için teşekkür etti.

“UZUN ADAMA EN BÜYÜK DESTEĞİ ALTIEYLÜL’DEN VERECEĞİZ”

Altıeylül’ün kurtuluşun ismi olduğunu söyleyen Avcı, “İlk günkü aşkla, ilk günkü sevdayla, tevazu, samimiyet ve gayretle milletimize olan hizmet aşkı ve şevkimiz devam edecek. Biz inanıyoruz. Geçen 24 Haziran’da da biz bu parola ile yola çıkmıştık. Önce Altıeylül’den mazlumlara umut olmaya, önce Balıkesir’den mazlumlara umut olmaya bismillah diyeceğiz. Uzun adama, milletin adamına en büyük desteği buradan vereceğiz demiştik. İnşallah şimdi de ilk önce Altıeylül’den uzun adama, milletin adamına en büyük desteği buradan vereceğiz. İnşallah en büyük oy oranıyla Aletıeylül’de Cumhur İttifakı’nı, 1 Nisan’da seçilmiş yaptıracağız. Cumhur İttifakına en büyük desteği vereceğiz. Ama yetmez sadece Altıeylül için değil, inşallah Yücel başkanımızı da büyükşehir belediye başkanlığı koltuğuna oturtarak, Altıeylül’deki çalışmalarımızı taçlandıracağız. Son kaleyi kollamak için bizde sizin mücadelemizin arkasında göğsümüzü açtık mücadeleye devam ediyoruz” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  dış politika konusunda yaptığı açıklamaların ardından partisinin Altıeylül seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Seçim bürosunu gezen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Çavuşoğlu, Başkan Avcı ve ekibine teşekkür etti.

Açılış törenine AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey, Belgin Uygur, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Zekai Kafaoğlu, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, meclis üyeleri ve adayları ile partililer katıldı. Çavuşoğlu açılış sonrası kentten ayrıldı. (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP