DOLAR 32,2209 % -0.05
EURO 34,9994 % 0.11
STERLIN 41,0825 % 0.01
FRANG 35,7335 % 0
ALTIN 2.401,70 % -0,44
BITCOIN 69.208,13 2.061
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

ALTIEYLÜL’DEN SIKI DENETİM

ALTIEYLÜL’DEN SIKI DENETİM

Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Korona virüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında, İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararlar doğrultusunda ilçe genelindeki tüm bakkal, büfe berber, kuaför, lokanta, kahvehane ve marketlere yönelik denetimlerini titizlikle sürdürüyor.

Altıeylül Belediyesi Zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında ilçe genelinde faaliyet gösteren işletmelere yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, dezenfektan ve tek kullanımlık ürünler bulundurulması, hijyenik şartlar oluşturulması ve masalar arasında 1,5 metre mesafe konulmasına ilişkin denetim gerçekleştirdi. Maske ve eldiven takılması, sosyal mesafeye, genel temizliğe, hijyen koşulları ile açılış ve kapanış saatlerine uyulması, metrekareye göre kişi sayısının alınması gibi konularda işletme sahipleri ve çalışanlar uyarıldı.

“HALKIN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ilgili genelgeler ve bakanlıkların talimatları doğrultusunda vatandaşların sağlığını korumak için denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirtti.Salgının yayılmasına engel olmak için ilçede gerekli tüm tedbirlerin alındığını vurgulayan Avcı şu açıklamayı yaptı:

Halkımızın sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz. Zabıta ekiplerimiz, COVID-19 ile mücadele kapsamında ilçemizdeki iş yerlerinin mevzuata uygun hareket edip etmediklerini kontrol ederek, bilgilendiriyor. Salgın tehdidi bitene kadar tedbirlerin harfiyen uygulanması noktasında çalışmalarımıza devam edeceğiz. Normalleşme sürecini kurallara uyarak daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde atlatabileceğimize inanıyorum”

“DENETİMLERDE BİR SORUNA RASTLANMADI”

“Normalleşme takviminin başlamasıyla uzun süredir kapalı olan işletmelerin sağlıklı bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet vermesi için Altıeylül Belediyesi olarak gerekli tüm desteği sağladık. Korona virüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır müşteri kabul edemeyen ve 1 Haziran itibarıyla kontrollü olarak yeniden müşteri kabul etmeye başlayan lokanta, restoran, pastane, kafe ve kahvehanelerde zabıta ekiplerimizce yaşanabilecek olumsuz bir durumun önüne geçmek için sosyal mesafe başta olmak üzere hijyen kurallarını denetliyoruz.”

Koronavirüs tehlikesi geçip, hayat tamamen normale dönene kadar denetimlerin rutin olarak devam edeceğini vurgulayan Avcı, işletmelerde gerçekleştirilen denetimlerde genel anlamda herhangi bir soruna rastlanmadığını aktardı. Avcı, işletmecilere kurallara uydukları için teşekkür ederek, “Altıeylül Belediyesi olarak esnafımızın yanındayız. Bu zor zamanların en kısa sürede geride kalmasını ve eski günlerimize dönmeyi diliyorum.” ifadelerini kullandı.  http://balikesir24saat.com

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP