DOLAR31,1049% 0.2
EURO33,7099% 0.21
STERLIN39,4306% 0.11
FRANG35,3004% 0.18
ALTIN2.033,59% 0,05
BITCOIN1.628.5690.089

ALTIEYLÜL’DE E-KİTAP DÖNEMİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
ALTIEYLÜL’DE E-KİTAP DÖNEMİ

Altıeylül Belediyesi e-kitap hizmetini devreye sokarak basımını üstlendiği kitapları dijital ortama taşıyor.

Sadece Altıeylül için değil tüm şehir ve tüm kitapseverler için önemli birer kaynak olma özelliğini taşıyan eserler, Altıeylül Belediyesi tarafından dijital ortama taşınmaya hazırlanıyor. Böylece öğrencilere, akademisyenlere ve kitapseverlere kaynak olabilecek nitelikte olup da satışı olmayan eserler dijital ortamda vatandaşlarla buluşacak.
Kitapseverler İbrahim Ergül’den El Kapıları Vatan Oldu; Dr. Ahmet Hamdi Bülbül’den Balıkesir’de Sultan II. Abdülhamid Han Eserleri ve Ahmet Zeki İzgöer’den Osmanlı Arşiv Belgelerinde Zağanos Mehmet Paşa gibi eserleri PDF formatında www.altieylul.bel.tr/Hizmetler/Kultur adresinden diledikleri zaman indirerek faydalanabilecek.İlerleyen zamanlarda da PDF formatındaki eserlere yenilerinin eklenmesi için gerekli çalışmalar başlatılarak E-Kitap hizmetinin genişletilmesi düşünülüyor.

“PAYLAŞMANIN MUTLULUĞU”

Vatandaşların ulaşmakta zorluk çektiği eserleri E-Kitap hizmeti ile ulaşılabilir hale getirdiklerini söyleyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Kültür ve sanat adına şehrimizde hayata geçirdiğimiz projeler arasında yer alan bu kıymetli eserleri vatandaşlarımız ile paylaşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hiçbir kâr amacı gütmeden tarihimize ve kültürümüze sahip çıkmanın bilinci içerisinde basımını üstlendiğimiz eserler şimdi de dijital ortamda daha ulaşılabilir bir hale geldi. Bizler Altıeylül Belediyesi olarak kültürel ve edebi çalışmalarımızı vatandaşlarımız ile buluşturup bir nevi kaynak vazifesi görmeyi hedefliyoruz. Şimdilik toplamda 3 kitabımızı dijital ortama taşıyarak hayata geçirdiğimiz e-kitap hizmetimizi imkânlar el verdiği sürece devam ettirerek öğrencilerimize, hocalarımıza ve kitapsever vatandaşlarımıza bir nebze de olsa katkıda bulunmak istiyoruz” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP