ALTIEYLÜL’DE 4 PARTİDEN İSRAİL ZULMÜNE ORTAK TEPKİ « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

13 Ekim 2021 - 23:43

ALTIEYLÜL’DE 4 PARTİDEN İSRAİL ZULMÜNE ORTAK TEPKİ

ALTIEYLÜL’DE 4 PARTİDEN İSRAİL ZULMÜNE ORTAK TEPKİ
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2021 - 19:35

Altıeylül Belediye Meclisi,  İsrail’in Filistin’e uyguladığı zulme sessiz kalmadı. AK Parti, CHP, İyi Parti ve MHP’nin ortaklaşa hazırladığı bildiride İsrail ile birlikte bu zulme kalan tüm ülkeler sert bir şekilde kınandı.

Altıeylül Belediye Meclisi’nin 2021 yılı Mayıs Ayı Toplantısı 2. Birleşimi’nde Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda Filistin’de terör estiren İsrail  ile bu  zulme sessiz kalan herkes sert bir açıklama ile kınandı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, CHP Grup Başkan Vekili Aytuğ Yarmaz, MHP Grup Başkan Vekili Özhan Pala  ve İyi Parti Grup Başkan Vekili İrfan Kaya’nın ortaklaşa imzasıyla açıklanan bildiride şu görüşlere yer verildi:

Bir fitne tohumu olarak Ortadoğu coğrafyasına düştüğünden beri, ambargo, zulüm ve katliam ile işgalini genişleten terör devleti İsrail, geçtiğimiz haftalarda Kudüs’te başlatmış olduğu işgal ve güç kullanımını gittikçe arttırmış ve saldırı alanını genişletmiştir.

Yıllardır uygulanan abluka ve zalim politikalar neticesinde; Gazze açık hava hapishanesine dönüştürülmüş, sivil yerleşim alanları, hastaneler, yetimhaneler kitle imha silahları ile vurularak savaş suçu, insanlık suçu işlenmiştir.

Yine bu cümleden olmak üzere, Çin, Doğu Türkistan ve Uygur Türkleri üzerindeki hâkimiyetini kuvvetlendirmeye karşı en büyük engel olarak gördüğü halkın İslami kimliği üzerinden baskı ve zulümlerini sürdürüyor. Müslüman kardeşlerimizin, dini kıyafet, ibadet ve dinle ilgili her türlü faaliyeti yasaklanmakta, insanlar masum isimler verilen toplama kamplarında baskı, zulüm, işkence ve asimilasyona tabi tutulmaktadır. Yine emperyalistlerin kan ve ateşe boğduğu Afganistan, Irak, Suriye ve Myanmar’daki Müslüman kardeşlerimiz insani duygularını yitirmiş sömürgecilerin zulmü altında yaşamaya devam ediyor.

Dünyanın gözleri önünde işlenmekte olan bu cinayetlere, cılız birkaç ses dışında Türkiye Cumhuriyeti’nden başka, sözde çağdaş dünya devletlerinden hiçbir itiraz sesi yükselmemiştir. Bizler de Altıeylül Belediyesi olarak Filistin, Doğu Türkistan, Afganistan, Myanmar, Irak, Suriye gibi Müslüman coğrafyalarda ve dünyanın her neresinde bir zulüm işleniyorsa, bu zulümleri yapan tüm emperyalist zalimleri şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Üç dinin de kutsal mekânı olan Mescid-i Aksa ve çevresinde pervasızca kan döken terör devleti İsrail’i ve destekçilerini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Normalleşme adı altında İsrail ile gizli-açık ittifak peşinde koşan bölge devletlerini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Her fırsatta dünyaya “insani değerler”, “insan hakları” konusunda ders vermeye yeltenen tüm emperyalist zalimleri şiddetle ve nefretle kınıyoruz.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.