ALTIEYLÜL VE KARESİ’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU

Yayınlanma Tarihi :
ALTIEYLÜL VE KARESİ’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU

Jandarma ekipleri, Balıkesir’in Altıeylül ve Karesi ilçelerinde gerçekleştirdiği operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu ile uyuşturucu yapımında kullanılan kenevir ele geçirdi. 

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde imal ve ticaretine yönelik çalışmalarda Altıeylül ve Karesi ilçelerinde uyuşturucu madde imali ve ticareti yapıldığı belirlendi.

8 şüpheliye ait 9 ayrı adreste 11-12 Temmuz 2023 günü eş zamanlı olarak yapılan operasyonda 2 bin 990 adet sentetik uyuşturucu hap, 310 gram metamfetamin, 72 gram kubar esrar, 43 adet Extacy uyuşturucu/uyarıcı hap, 2 adet hassas terazi, 6 adet uyuşturucu kullanma aparatı ve 12.000TL. suçtan kazanılan para ele geçirildi. Olaya karışan 8 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

BİR OPERASYON DAHA 

Jandarma ekipleri Altıeylül ilçesinde gerçekleştirilen bir başka operasyonda ise 7 şüpheliye ait 8 ayrı adreste 360 kök kenevir bitkisi, 2 adet tabanca, bir adet av tüfeği, 35 adet 9mm tabanca fişeği ve bir adet çalıntı motosiklet ele geçirdi.

Olaya karışan 7 şüpheli yakalanarak haklarında adli işlem başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.” denildi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP