Yayınlanma Tarihi :

ALTIEYLÜL VE KARESİ’DE SU KESİNTİSİ

ALTIEYLÜL VE KARESİ’DE SU KESİNTİSİ

Balıkesir’de Sütlüce Mahallesi Dereboyu caddesinde meydana gelen arıza nedeniyle Altıeylül ve Karesi ilçelerindeki 20 mahallede su kesintisi yaşandı.Arıza yaklaşık 7 saatlik bir çalışmanın ardından gece yarısı saat 01.00 sıralarında giderildi ve kente su verilmeye başlandı. 

Altıeylül’de Bahçelievler, Gümüsçesme, Gaziosmanpaşa, Çayırhisar, Sütlüce, 1.Gündoğan, 2. Gündoğan, Hasan Basri Çantay, Plevne, Kasaplar, Hacıilbey, Halalca ve Ovaköy’e ; Karesi’de Eski Kuyumcular, Dumlupınar, Akıncılar, Aygören, Yıldırım, Karaoğlan ve Karesi’ye saat 18.00’den itibaren su verilemedi.

BASKİ’DEN AÇIKLAMA

BASKİ’den yapılan açıklamada, “Altıeylül ilçesi Sütlüce mahallesi Dereboyu caddesi üzerindeki bulunan 1200’lük içmesuyu hattında anlık arıza meydana gelmiştir. Ekiplerimiz arızaya müdahaleye başlamış olup gerekli çalışmalar ivedi bir şekilde yapılmaktadır. Onarım çalışmaları esnasında çevre mahallelerde su kesintisine gidilecektir. Tüm vatandaşlarımıza duyurulur” denildi.

ÇALIŞMA GECEYE SARKTI

BASKİ’nin çalışmaları gece de sürdü. Kurumdan saat 22.20’de yapılan açıklamada ” Altıeylül İlçesi Sütlüce Mahallesi Dereboyu caddesi üzerinde bulunan 1200’lük içmesuyu hattındaki arızaya müdahale çalışmaları devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

ARIZA GİDERİLDİ, SU VERİLDİ

Altıeylül İlçesi Sütlüce Mahallesi Dereboyu caddesi üzerinde bulunan 1200’lük içmesuyu hattındaki arıza gece yarısı saat 01.00 gibi giderildi ve evlere yaklaşık 7 saat sonra su verilmeye başlandı.Balıkesir Büyükşehir BelediyeBaşkanVekili Yasin Sağay da çalışmaları yerinde inceledi.  http://balikesir24saat.com

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP