“ALTIEYLÜL VE BÜYÜKŞEHİR SINIFTA KALDI”

Yayınlanma Tarihi :
“ALTIEYLÜL VE BÜYÜKŞEHİR SINIFTA KALDI”

CHP Altıeylül Belediye Meclisi üyesi Ayhan Öztürk,  yarım saatlik şiddetli yağış sonrası bir çok ev ve işyerinin sular altında kaldığını belirtirken, Balıkesir Büyükşehir ve Altıeylül Belediyelerinin, belediye hizmetleri konusunda sınıfta kaldığını söyledi.

CHP Belediye Meclis üyesi Ayhan Öztürk’ün konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Balıkesir’i etkisi altına alan yarım saatlik şiddetli yağış sonunda Altıeylül ilçemizde Bahçelievler, Altıeylül, Hasan Basri Çantay, Gümüşçeşme, 1. Gündoğan, 2. Gündoğan ve Plevne mahallelerimizde birçok iş yeri, ev ve bodrum katları sular altında kaldı. Yağıştan olumsuz etkilenen, zarar gören  vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tek tesellimiz can kaybının olmaması.

Altıeylül ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Burhan Ağabeyoğlu ve CHP Altıeylül İlçe Yönetimi ile su baskınından zarar gören vatandaşlarımızı ziyaret ederek muhtarlarımızdan da bilgiler aldık.

Esnaf ve vatandaşlarımız  Atalar Caddesinde bulunan rögarların bir an önce yenilenmesi taleplerinin dile getirilmesini ve sık sık yaşamak zorunda kaldıkları bu soruna acil  çözüm bulunmasını istediler.

Ayrıca hasar tespitlerinin yetkililer tarafından yapıldığını, ancak bazı iş yerlerine hasar tespiti için  gelinmediğini ve tespit yapılmadığını belirten esnaflarımız  mağduriyetlerinin de bir an önce giderilmesini belirttiler.”

“BAŞKAN’DAN İTİRAF GİBİ AÇIKLAMA”

“Meclis üyeleri olarak, daha önceleri  mahallelerimizde altyapı eksikliğinden kaynaklanan sorunları  gündeme getirerek çözüm üretilmesi taleplerimize  rağmen, önlem alma konusunda etkili adım atmayan yetkililer;  işyerleri su altında kalan, evlerini su basan , araçları su altında kalan vatandaşların, yaşadığı mağduriyet karşısında ; ‘yetemedik, yetişemedik…’ diyerek  belediyeciliği yapamadıklarını, belediye  hizmetlerini  götüremediklerini  ve bu konulardaki  yetersizliklerini itiraf ederken, özür dileyip, ‘…haklarını helal etsinler’  diyerek de, helallik istiyorlar!

Aynı sorundan üst üste mağdur olan esnaf ve vatandaşlarımız haklarını helal edeler mi bilemem. Ama; yarım saatlik bir yağışla test olan, Balıkesir Büyükşehir ve Altıeylül Belediyeleri, belediye hizmetleri konusunda sınıfta kalmıştır!

Meclis üyeleri olarak bizler, zarar gören esnaf ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin  giderilmesine ve sorunlarına, yetkililerin çözüm üretilmeleri için hem yardımcı, hem de takipçisi olacağız.” (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP