DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.123.9162.256

ALTIEYLÜL TEKNOFEST’TE 

Yayınlanma Tarihi :
ALTIEYLÜL TEKNOFEST’TE 

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali  TEKNOFEST, İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir’de teknoloji tutkunlarına kapılarını açtı. Altıeylül Belediyesine bağlı Çocuk Üniversitesi’nde geçen yıl başarılı olan 43 öğrenci de İzmir’deki Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e katılım sağladı.

BİLGİLERİNE BİLGİ KATTILAR

Altıeylül Belediyesi Gençlik Spor Müdürlüğü’nün organizasyonunda gerçekleştirilen organizasyonda çocuklar etkinlik alanına götürüldü. Altıeylül Belediyesi Çocuk Üniversitesi öğrencileri keşif oyunu, simülasyon deneyim alanları, eğitici atölyeler, sergiler, sahne gösterileri gibi etkinliklerin de yer aldığı TEKNOFEST’te çeşitli etkinliklere katıldılar.

Öte yandan Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon Yarışması’nı da izleme fırsatı bulan  öğrenciler bilgilerine bilgi katma fırsatı yakaladı.

BAŞKAN AVCI DA TEKNOFEST’TEYDİ

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı,  İzmir’de açılan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalini Çocuk Üniversitesi öğrencileriyle birlikte ziyaret etti.  Başkan Avcı, “Büyüyen, gelişen Türkiye’nin gelecekte daha neler yapabileceğinin örneklerini bugün burada bir kez daha gördük. Türkiye’nin teknolojik alanlarda dünyada söz sahibi olmasına büyük katkı sağlayan organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“TEKNOFEST GENÇLİĞİ İZMİR’DE BİR ARAYA GELDİ”

Başkan Avcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman söylediği  ‘TEKNOFEST gençliği istiyoruz’ sözü büyük önem arz ediyor.  ‘Z kuşağı’ diye çocuklarımızı başkalaştırdıkları bir dönemde gerçekten TEKNOFEST çok ciddi önemli bir yer kapsıyor. Burada da gençlerimizin aileleriyle beraber yoğun katılımını görmekten mutluluk duyuyoruz. Bizler de Altıeylül Belediyesi olarak Balıkesir olarak buraya katılımda bulunuyoruz. Çocuk Üniversitemizde eğitim gören çocuklarımızla birlikte TEKNOFEST’i ziyaret ettik. ”

“SAVUNMA SANAYİMİZ GÜN GEÇTİKÇE DAHA DA GÜÇLENİYOR”

“Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir ferdi olmaktan bu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyduk. TEKNOFEST’te Bayraktar TB2’yi, Bayraktar Akıncı’yı, Hürkuş’u T-129 Atak helikopterlerini ve tabii  ki ülkemizin gözbebeği BAYRAKTAR KIZILELMA’yı görme fırsatı bulduk. ”

“GENÇLERİMİZ ÜLKEMİZİ DAHA YÜKSEKLERE TAŞIYACAKLAR”

“Yarınlarımız inşallah bugünlerden daha güzel olacak. Gençliğimiz gençlerimiz bu ülkeyi bulundukları bu noktadan çok daha yükseklere taşıyacaklar. Cumhuriyetimizin 100. yılındayız. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet seviyesine inşallah hızlı bir şeklide gençlerimiz bizleri kavuşturacaklar diye umut ediyorum.”

Balıkesir Sındırgılı olan İzmir Milletvekili aynı zamanda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ ile TEKNOFEST’te bir araya gelme fırsatı bulan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Çocuk Üniversitesi öğrencileriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

YORUM YAP