DOLAR 32,3221 % 0.03
EURO 35,2700 % 0.65
STERLIN 41,9165 % 0.59
FRANG 36,1167 % -0.08
ALTIN 2.402,70 % -0,52
BITCOIN 67.956,64 1.013
Yayınlanma Tarihi :

 “ALTIEYLÜL TARIMDA MARKA İLÇE OLACAK”

 “ALTIEYLÜL TARIMDA MARKA İLÇE OLACAK”

Cumhur İttifakı Altıeylül Belediye Başkan adayı Mesut Eray, vatandaşların takdiriyle başkan seçildiğinde Altıeylül’de tarım ve hayvancılık üzerine dev bir projeyi hayata geçireceğini ve Altıeylül’ü tarım ve hayvancılıkta marka ilçe haline getireceğini söyledi.  

“YEREL YÖNETİMLER SADECE ŞEHİR MERKEZİNE PROJE ÜRETMEMELİ”

Eray, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü hatırlatarak yaptığı açıklamada; “Köylü milletin efendisidir. Bunu göz önünde bulundurarak kırsal mahalle olarak adlandırılan köylerimizde yaşam kalitesini ve ekonomiyi iyileştirmemiz, gençlerimizin topraklarına sahip çıkmasını sağlayacak projeleri hayata geçirmemiz önemlidir. Kırsal mahallelerimizin, köylülerimizin kaderini değiştirecek bu proje gençlerimize ata topraklarında yeniden yaşama imkânı sağlayacak. Türkiye’yi doyuran il olarak bilinen Balıkesir’in, tarım ve hayvancılık alanında en büyük paya sahip olan ilçesi Altıeylül. En çok kırsal mahalleye sahip ilçelerden birisi aynı zamanda. Yerel yönetimlerin sadece şehir merkezinin gelişimine yönelik projeler üretmesi, kırsal mahallelerdeki nüfusun azalması, zorunlu göçün oluşması demektir. Bu yüzden köylere yeniden göçün başlaması için, tarım ve hayvancılığı destekleyecek projemiz ile hizmete talibim” dedi.

ALTIEYLÜL İÇİN TEKNOLOJİK TARIM VE HAYVANCILIK İHTİSAS OSB

Altıeylül’de kurulacak olan Teknolojik Tarım ve Hayvancılık İhtisas OSB’nin , tarımın geleceğini şekillendirecek önemli bir adım  olacağını belirten Cumhur İttifakı adayı Mesut Eray “Bu projenin temel hedefleri arasında istihdam yaratmak, tarımın gelişimine katkı sağlamak ve çiftçileri desteklemek yer almaktadır.” dedi.

Eray, sözlerine şu şekilde devam etti:

” Altıeylül için Teknolojik Tarım ve Hayvancılık İhtisas OSB projemizin amacı; teknolojik tarımın ve hayvancılığın  yeniden tanımlanması, verimliliğin artırılması ve tarımsal üretimin sürdürülebilir bir şekilde güçlendirilmesidir. Bu çerçevede, tohum bankası, hayvancılık merkezi, tarımsal simbiyoz alanları ve canlı hayvan borsası gibi modern tesislerin yanı sıra, tarımda verimliliği artıracak teknolojilerin ve yöntemlerin geliştirilmesi de hedeflenmekteyiz. Balıkesir Teknolojik Tarım ve Hayvancılık İhtisas OSB, bölgedeki tarımsal potansiyeli maksimize ederek, istihdamı artırarak ve teknolojiyi tarımın hizmetine sunarak, tarımın başkenti Balıkesir’in tarımsal sürdürülebilirliğine önemli bir katkı sağlayacaktır. Böyle bir projeyi Altıeylül’e kazandırmak için yeterli donanım ve bilgi birikimine sahibim. Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin, Vekillerimizin ve Bakanlarımızın da destekleri ile projelerimizi hayata geçireceğiz.”

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP