ALTIEYLÜL KİTAP FUARI’NDA İLBER ORTAYLI FARKI

Yayınlanma Tarihi :
ALTIEYLÜL KİTAP FUARI’NDA İLBER ORTAYLI FARKI

Altıeylül Belediyesi, Altıeylül Kitap Fuarı’nın 9’ncu gününde Türk Tarihçi, Akademisyen ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı Balıkesirliler ile bir araya getirdi. Kitapseverler yağmura rağmen Ortaylı’nın katıldığı söyleşiye büyük ilgi gösterdi. 

Balıkesir’de bu zamana kadar gerçekleştirilen en kapsamlı kitap fuarı etkinliği olan “Altıeylül Kitap Fuarı” her kesimden büyük ilgi gördü. Toplamda bir milyonun üzerinde kitabı okurlar ile buluşturan Altıeylül Belediyesi, fuarın 9’ncu günü tarihçi, akademisyen ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı Balıkesirlilerle bir araya getirdi.
Fuar alanını dolduran vatandaşlar yağmura rağmen Prof. Ortaylı’yı programın sonuna kadar dikkatle izlerken, söyleşi sonunda da kitaplarını imzalattı. Ortaylı, “Çok önemli bir fuar ile karşı karşıyayım. Sevgili meslektaşlarıma, öğrencilere ve Balıkesirlilere çok teşekkür ediyorum” diyerek Altıeylül Belediyesini övdü.

Kendilerini kırmayıp Altıeylül Kitap Fuarı’nı ziyaret ettiği ve bu söyleşiyi gerçekleştirdiği için Prof. Dr. İlber Ortaylı’ya teşekkür eden Başkan Avcı “Kıymetli hocamın da teşrif ettiği bu güzel organizasyonda yağmura rağmen alanı dolduran kitapseverlere teşekkür ediyorum.  Şehrimize değer katacak olan Altıeylül Kitap Fuarı’nı düzenlemiş olmanın da mutluluğunu yaşadığımızı ifade etmek istiyorum.” dedi.

Söyleşiyi Ortaylı’nın öğrencisi de olan Vali Hasan Şıldak ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan da izledi. (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP