DOLAR31,1049% 0.18
EURO33,6616% 0.09
STERLIN39,4175% 0.09
FRANG35,2906% 0.15
ALTIN2.033,76% 0,06
BITCOIN1.618.937-0.408

ALTIEYLÜL KIRSALINDA SİNEMA GÜNLERİ  

Yayınlanma Tarihi :
ALTIEYLÜL KIRSALINDA SİNEMA GÜNLERİ  

Altıeylül Belediyesi, Sinema Günleri ile Yeşilçam klasiklerini kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarla buluşturuyor.

Altıeylül Belediyesi, 18 Temmuz-26 Ağustos tarihleri arasında Sinema Günleri  ile 40 kırsal mahallede yaşayan vatandaşları zamanda yolculuğa çıkaracak.

Daha önce de olduğu gibi nostaljik anların yaşanacağı etkinliklerde sinemanın olmazsa olmazı gazoz ve patlamış mısır ile de yazlık sinemalar Altıeylül’de tekrar hayat bulacak.

Altıeylül Kırsal Mahalle Sinema Günleri’nin ilk akşamı Pamukçu Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Hababam Sınıfı Film Serisi’nin sevilen isimlerinden Ahmet Arıman, Teoman Ayık ve Tuncay Akça’nın oluşturduğu Hababam Vokal Grubu ile biraraya gelen Pamukçu Mahallesi sakinleri sonrasında ise “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” isimli Yeşilçam klasiğini izledi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Kültür İşleri Müdürlüğü’müzün organize ettiği Altıeylül Kırsal Mahalleler Sinema Günleri ile Altıeylül’de başlattığımız kültür-sanat rüzgârlarını estirmeye devam ediyoruz. Bizler şehrimiz için alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra kültür-sanat faaliyetlerimizle de vatandaşlarımızın hoş vakitler geçirmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çünkü kültür-sanat da bir ihtiyaçtır. Bizler de bu ihtiyacı karşılamak için 40 gün boyunca kırsal mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın ayağına beyazperdeyi taşıyacağız” dedi.

Altıeylül sakinleri sinema günleri boyunca Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Köyden İndim Şehre, Süt Kardeşler, Neşeli Günler, Gülen Gözler, Şabanoğlu Şaban, Tosun Paşa ve Mavi Boncuk gibi Yeşilçam’ın sevilen klasiklerini izleme şansı bulacak.

 

 

YORUM YAP