DOLAR27,5707% 0.47
EURO29,0040% 0.76
STERLIN33,4701% 0.72
FRANG30,0498% 0.83
ALTIN1.616,53% 0,28
BITCOIN762.6630.143

ALTIEYLÜL KENDİNİ DENETLİYOR, HİZMETİN KALİTESİ ARTIYOR

Yayınlanma Tarihi :
ALTIEYLÜL KENDİNİ DENETLİYOR, HİZMETİN KALİTESİ ARTIYOR

Altıeylül Belediyesi hayata geçirdiği projelerin, yürüttüğü faaliyetlerin ve vatandaşlara verdiği hizmetlerin kalitesini artırabilmek için Teftiş Kurulu aracılığıyla kendi iç mekanizmalarını denetliyor. Başkan Avcı. “Aslında bir denetimden ziyade sahada görev yapan müdürlüklerimizin gözü ve kulağı olmaya çalışıyoruz. Böylelikle yaşanan aksaklıklar sorun boyutuna ulaşmadan çözüme kavuşuyor.” dedi.

Altıeylül Belediyesi’ne bağlı tüm müdürlükler düzenli olarak denetleniyor. Teftiş Kurulu Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen ve kırsal-merkez ayrımı gözetmeksizin sokak sokak gezilerek sürdürülen gözlemler sonucunda belirlenen aksaklıkların giderilmesi için ilgili müdürlükler bilgilendirilerek çalışmalar hızlandırılıyor, sorunlar henüz büyümeden çözüme kavuşturuluyor.

“AKSAKLIKLAR SORUN BOYUTUNA ULAŞMADAN ÇÖZÜME KAVUŞUYOR”

Kapsamlı ve şehrin çehresini değiştiren projeleri hayata geçirirken hizmet kalitesini artırmanın yollarını aradıklarını söyleyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Altıeylül Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hizmet ederken her gün bir önceki günden daha iyi olmaya çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirebilmek için de projelerimizden alt yapı-üst yapı çalışmalarımıza kadar olan tüm hizmetlerimizde titizlikle çalışmaya gayret gösteriyoruz. Fakat zaman zaman bazı aksaklıklar olabiliyor. Bizler de bu aksaklıkların vatandaşlarımıza yansımadan bir an evvel ortadan kaldırılabilmesi için Teftiş Kurulu Müdürlüğümüz vasıtasıyla kırsal ve merkez mahallelerin tümünde kapsamlı denetimler gerçekleştiriyoruz. Yetki ve sorumluluk alanı olarak büyük bir haritaya sahip olan ilçemizde Teftiş Kurulu Müdürlüğümüz aracılığıyla özellikle sahada görev yapan müdürlüklerimizin gözünden kaçan ya da sonradan ortaya çıkan sorunlarla ilgili gerekli tespitleri yaparak ilgili müdürlüklerimize iletiyoruz. Aslında bir denetimden ziyade sahada görev yapan müdürlüklerimizin gözü ve kulağı olmaya çalışıyoruz. Böylelikle yaşanan aksaklıklar sorun boyutuna ulaşmadan çözüme kavuşuyor. Kendi iç mekanizmalarımızı denetlemenin hizmet kalitesi üzerindeki olumlu etkisini görmenin memnuniyetini yaşıyoruz” dedi.  http://balikesir24saat.com

YORUM YAP

CENKHAN SANDIKCIOĞLU3 Ağustos 2022 / 15:15Cevapla

Sayın Belediye Başkanına teşekkür ederiz. Denetleme konusu çok önemlidir. Vatandaşımızın denetimi hiç yok. Bu durum büyük bir eksikliktir. İnsanlarımızın vatandaşlık görevini yerine getirmesi çok çok önemlidir. Beklemesinler.