DOLAR 32,3298 % -0.02
EURO 35,1810 % 0.6
STERLIN 41,7506 % 0.46
FRANG 36,1308 % -0.09
ALTIN 2.401,58 % -0,56
BITCOIN 67.721,51 0.413
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“ALTIEYLÜL BELEDİYESİNİ ALACAĞIZ”

“ALTIEYLÜL BELEDİYESİNİ ALACAĞIZ”

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, meclis üyeleriyle birlikte belediyenin bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi. Meclis üyesi Ayhan Öztürk,uzun dönemde belediye başkanlığını kazanmak istediklerini belirtirken, “Sayın Başkanımız Hasan Avcı beyden belediye başkanlığını alacağız” dedi. Şehirli ise 3.5 yıl sonra Balıkesir’e ve Altıeylül’e ‘derman belediyeciliğini” getireceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, meclis üyeleri Av. Burcu Özer, Burhanettin Ağabeyoğlu, Ayhan Öztürk, Ayla Kaymaz ve Fatih Barlin ile birlikte düzenlediği toplantıda Altıeylül Belediyesinin bir yıllık çalışma dönemini değerlendirdi.

“SALGINDA FEDAKARCA ÇALIŞTILAR AMA …”

Altıeylül Belediyesi’nin salgın sürecinde başkanından her düzeyde personeline kadar fedakarca çalıştığını buna karşın birlik ve beraberlik içinde hareket etme konusunda yeterli duyarlılığı gösteremediğini iddia eden Şehirli, “Aynı durum sosyal yardımların dağıtılmasında ve alınan önlemlerin denetimlerinde de yaşandı. Buna üzülerek tanık olduk. Şunu beklerdik, Altıeylül Kaymakamının öncülüğünde tüm yerel yönetim unsurları olmak üzere, iktidar ve muhalefet ayrımı yapmadan, ilçemizde birlik beraberlik sağlansın, vatandaşlarımıza hizmetler aksamadan daha çabuk ulaştırılsın.  Maalesef yetkililerimiz ve görevlilerimiz sınıfta kaldı”dedi. Başkan Şehirli belediyenin çalışmalarını yeterli bulmadıkları için mecliste faaliyet raporuna ret oyu verdiklerini açıkladı.

“ALTIEYLÜL’Ü ALACAĞIZ”

CHP Altıeylül Belediye Meclis Üyesi Ayhan Öztürk, “ Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte 60’a yakın kırsal mahallemizi ziyaret ettik. Kırsal mahallelerde gördüğümüz eksiklik ve sorunları önergelerimizle meclise taşıyoruz. Faaliyet raporuna baktığımızda çok güzel fotoğraflar var.  Ancak gittiğimiz bir çok kırsal mahallede bu güzellikleri göremiyoruz. Kırsal mahallerimizde altyapı ile birlikte sosyal tesis ve ulaşım sorunları ilk sıralarda. Kırsal mahallelerin bazılarında su sıkıntısı var. Özellikle yaz aylarında bu sorun artıyor.  BASKİ tarafından depolara su takviyesi yapılıyor  ancak BASKİ’de ki aksama bazı köyleri 3-4 gün susuz bırakıyor” dedi.

Muhalefet olarak görev yaptıkları Altıeylül Belediyesi’ni kazanmak için planlı ve uzun vadeli çalışmalara başladıklarını  söyleyen Öztürk, “Temel amacımız bir sonraki dönemde belediye başkanlığını kazanmaktır.  Biz bu dönem mecliste yeniyiz ama geçen seneden  güçlüyüz. Önümüzdeki yıl daha güçlü olacağız. Ve biz Sayın Başkanımız Hasan Avcı beyden belediye başkanlığını alacağız”diye konuştu.

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, “Balıkesir’in derman belediyeciliğine ihtiyacı var. 3.5 yıl sonra derman belediyeciliğini Altıeylül’e, Balıkesir’e getirmek istiyoruz” dedi.

“ALGEM’DE ŞEFFAF VE EŞİT HİZMET VERİLİYOR”

Meclis Üyeleri Burcu Özer, Burhanettin Ağabeyoğlu ve Ayla Kaymaz’da meclis çalışmaları hakkında bilgi verdi. Altıeylül Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve giysi yardımı yaptığı  ALGEM’de başvuruları inceleme komisyonunda görev alan Ayla Kaymaz, “ALGEM şeffaf, güzel işler yapan bir kuruluş. Burada herkese eşit davranılıyor ve eleştirebileceğim bir durum yok” dedi. (balikesir24saat.com) 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP