DOLAR31,1468% 0.13
EURO33,8331% 0.06
STERLIN39,5150% 0.06
FRANG35,4025% 0.15
ALTIN2.038,89% 0,34
BITCOIN1.768.4839.843

ALTI İLÇEYE ACİL HİZMET İSTASYONU

Yayınlanma Tarihi :
ALTI İLÇEYE ACİL HİZMET İSTASYONU

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 6 ilçeye daha Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapılması için gerekli bakanlık onayının çıktığını bildirdi.

Milletvekili Canbey, daha önce Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih Korkut’u ziyaret ederek Balıkesir’e yapılacak acil hizmet noktaları ile ilgili değerlendirmede bulunmuş ve Acil Hizmetleri İstasyonunun yapılacağı noktaların Altıeylül, Karesi, Manyas, Sındırgı, Edremit, Bandırma, Erdek, Burhaniye, Dursunbey ve Bigadiç olacağını belirtmişti. Canbey, bu kez acil hizmet istasyonları ile ilgili süreci takip ederek Balıkesirlilere 6 istasyonun daha onaylandığı müjdesini verdi. Canbey, “Şehrimizin hem hastane hem acil sağlık istasyonu hem de ambulans ihtiyaçlarının karşılanması için il başkanımız, milletvekili arkadaşlarımız ve büyükşehir belediye başkanımızla birlikte yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yatırımları an be an takip ediyoruz. Balıkesir pandeminin getirdiği olumsuzluklara rağmen güzel yatırımlar alıyor” diye konuştu.

Sağlıkta AK Parti döneminde devrim niteliğinde değişimler yaşandığını söyleyen Milletvekili Canbey, “Marmara Adası, Sındırgı ve Gömeç Devlet hastanelerinin yatırım süreci tamamlandı. Susurluk Devlet Hastanesi inşaatına başlandı. Edremit Devlet Hastanesi ile Merkez’de Devlet Hastanesi’nin proje süreçleri devam ediyor. Balıkesir’de sağlık alanında başka yatırımlarımız da var. Şehrimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum.” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP