Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

ALTERNATİF KUTLAMA: “HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

ALTERNATİF KUTLAMA: “HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

Balıkesir’de tüm resmi bayramlarda olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda da alternatif tören gerçekleştirildi.
Gençlik Yürüyüşü ve anıttaki kısa törenin ardından CHP’nin düzenlediği törene geçildi.
CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna ile Vatan Partisi ile sivil toplum örgütleri Atatürk’e çelenklerini sundu.
Hep birlikte “Andımız” okundu. “Ne mutlu Türk’üm diyene” ve “Her şey çok güzel olacak” diye sloganlar atıldı.

BU ATEŞ DİNMEDİ DİNMEYECEK

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Kuva-yi Milliye ateşinin sönmediğini ve sönmeyeceğini vurguladı. Sarı şunları söyledi:

“Bugün 19 Mayıs’ın 100. yılı… Biliyoruz ki bu günün onuru önümüzdeki 100 yıllarca daha devam edecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bundan 100 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak basarak Kuva-yi Milliye ateşini yaktı. O ateş o günden bugüne dinmedi, dinmeyecek. Yüzlerce yıl da bu yüreklerde yanmaya devam edecek. Hepimiz biliyoruz ki bizi var eden cumhuriyetimiz ve cumhuriyetimizin değerleri ve ilkelerimiz. Bu milleti bu toplumu bir arada tutan değerlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz”

Sarı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim birbirimize ihtiyacımız var, bizim bu memlekette hakka, hukuka ihtiyacımız var. Yüzyıl önce yakılan bu ateş emperyalizme karşı yakılmıştır, bu ateş ülkemizi işgal etmeye çalışan dış güçlere karşı yakılmıştır. Emperyalizme karşı mücadelemiz de ülkemizin içindeki değerlerimizi yok etmeye çalışanlara karşı mücadelemiz de kararlılıkla sürecektir. Herkes müsterih olsun. Bugün gençlerimiz ve yüreğinde genç ruhu hisseden bizler bu mücadelenin öncüsü olacağız. Önümüzdeki yıllar boyunca da bunu devam ettireceğiz”
Sarı, partilileri ve vatandaşları bu akşam gerçekleştirilecek Fener Alayına katılmaya çağırdı. Coşkun YAMAN(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP