DOLAR31,1191% 0.25
EURO33,7916% 0.49
STERLIN39,4992% 0.3
FRANG35,3305% 0.27
ALTIN2.030,38% -0,11
BITCOIN1.700.9994.469

ALP KAAN’DAN AYDINLIĞA DÖNÜK BİR KİTAP

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
ALP KAAN’DAN AYDINLIĞA DÖNÜK BİR KİTAP

Gazetemiz yazarlarından Av. Alp Kaan’ın “Günebakan” adını verdiği ilk kitabı yayımlandı. 

İLK HEYECAN, İLK KİTAP 

Yazmanın bir tutku olduğunu vurgulayan Alp Kaan, “İster doğuştan gelsin, ister sonradan gelişsin, yazmayı ve okumayı seviyorsanız, üretebiliyorsunuz.1992 yılından bu yana pek çok yazı arasında, elinizde tuttuğunuz kitap için ilk seçtiklerim bunlar…  İlk’ler hep özeldir, unutulmazdır. İlk heyecan, ilk kitap. Yaşadığımız an’lara ilişkin sayfalara dökülenleri derledim. Hiç değişmeyenler, değişmiş gibi olanlar, ‘hep aynı nakaratlar’… Okurken ‘deja vu’ diyebileceğimiz çok şey var. ” diyerek heyecanını okurlarıyla paylaştı.

“IŞIĞI TAKİP EDELİM HAYATIMIZ BOYUNCA. VAZGEÇMEYELİM AYDINLIKTAN.. “

Alp Kaan kitabına “Günebakan” adını vermesini de şöyle açıkladı:
“Güneşe benzer günebakan… Aydınlığa dönüktür yüzü, vazgeçmez ışıktan. O yüzden ‘günebakan’ oldu bu kitabın adı. Günebakan’dan esinlenerek güne, hayata bakmaya çalıştık. Güne bakalım ki hatalardan ders alalım, olumsuzlukları gidermek için çaba harcayalım. Güne bakmazsak geleceği ve aydınlığı da göremez, deve kuşundan farkımız kalmaz çünkü. Işığı takip edelim hayatımız boyunca. Vazgeçmeyelim aydınlıktan.. Ki kararmasın güneş hiç bir zaman…”

30 YILDIR YAZIYOR

1992 yılından bu yana Balıkesir yerel basınında yazan Alp Kaan’ın bazı yazıları Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yayın organı “Bizim Gazete” ve Cumhuriyet’te de yayınlandı. Aktif avukatlık mesleğine devam eden, pek çok sivil toplum kuruluşunda üye ve yönetici olarak yer alan Kaan, “Balıkesir’in internet gazetesi”  http://balikesir24saat.com ile yerel gazetelerde de yazmayı sürdürüyor.

Platanus Publishing Yayınevi tarafından basılan Günebakan,  online kitap marketlerde satışa sunuldu. Coşkun YAMAN  (balikesir24saat.com) 

 

 

YORUM YAP