ALKIŞLAR GRUP KEHRİBAR’A

Kaynak : balikesir24saat
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

Grup Kehribar’ın tarihi mekanlardaki müzik dinletileri Yıldırım Beyazıt İmarethanesi’ndeki konserle sürdü. 

Grup Kehribar, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ve Büyükşehir Orkestra Şube’nin katkılarıyla düzenlenen müzik dinletilerinin 5’ncisini Yıldırım Beyazıt İmarethanesi’nde gerçekleştirdi.

Daha önce Kuvayi Milliye Müzesi, Balıkesir Fotoğraf Müzesi ve Ayvalık Taksiyarhis Anıt Müzesi ve Cunda Bekir Coşkun Kültür Merkezi’nde dinletileri ile hayran kitlesini genişleten grup bu kez Eski Gazhane Binası olarak bilinen ve bir süre Ziraat Odası olarak kullanılan Karesi Belediyesinin kültür sanat merkezine dönüşen Yıldırım Beyazıt İmarethanesi’nde başarılı bir etkinliğe daha imza attı.

Grup Kehribar bu ayki dinletilerine, Evrim Tan (solist), Anıl Yıldırım (kanun),  Ahmet Ziya Pürnek (ud), Metin Durkutlu ( gitar), Hakan Altıntaş( ney), Enes İçer( klasik kemençe) olmak üzere 6 kişilik bir kadroyla çıktı.

 

Yine geldi sonbahar kemençenin iç çekişinde
Bir Ney’zenin nefesinde
Güzel bir kuş sesinde…
Ufak bir hüzün anlatır gitarım
Yaprak düşer, yağmur yağar
Eksik olmaz gökyüzünde bulut
Ve ben udumu çalarım.

Dizeleriyle başladıkları dinletilerine biraz müzik biraz da sonbahar katan Grup Kehribar’ın dinletisi sanaseverler tarafından büyük ilgi gördü, beğeni kazandı ve alkışlandı.  (balikesir24saat.com)

 

Grup Kehribar’ın tarihi mekanlardaki müzik dinletileri Yıldırım Beyazıt İmarethanesi’ndeki konserle sürdü.  Grup Kehribar, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ve Büyükşehir Orkestra Şube’nin katkılarıyla düzenlenen müzik dinletilerinin 5’ncisini Yıldırım Beyazıt İmarethanesi’nde gerçekleştirdi. Daha önce Kuvayi Milliye Müzesi, Balıkesir Fotoğraf Müzesi ve Ayvalık Taksiyarhis Anıt Müzesi ve Cunda Bekir Coşkun Kültür Merkezi’nde […]

DEVAMINI OKU

YORUM YAP

sam 12 Ekim 2023 / 17:50 Yanıtla

etkinlikler güzel olmuş