DOLAR 32,3045 % 0.25
EURO 34,8708 % -0.87
STERLIN 41,3180 % -0.16
FRANG 36,0189 % -0.62
ALTIN 2.382,47 % -3,22
BITCOIN 69.740,02 0.538
Yayınlanma Tarihi :

ALİ EKBER ÇİÇEK TÜRKÜLERLE ANILDI

ALİ EKBER ÇİÇEK TÜRKÜLERLE ANILDI
Edremit Belediyesi, Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek’in ölümünün 16’ncı yılında Tahtakuşlar Mahallesi’ndeki kabri başında anma etkinliği düzenledi. Anma etkinliğinde sanatçının kızı Ebru Çiçek, sanatçı dostları Ender Balkır ve Adil Yıldız, Ali Ekber Çiçek’in türkülerini seslendirdi.
Anma töreninde konuşan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan,  “16 yıl önce bugün Türkiye önemli bir değer kaybetti. Kendisini anarken hep belirttiğim gibi Ali Ekber Çiçek türkülerin ve sazın ustası, hepimiz için önemli bir değerdi. Aradan 16 yıl geçmesine rağmen hala kabri başında bu kadar seveni toplanıp, türkülerine eşlik ediyor aramızda olamayan birçok seveni kendisini anıyor, ‘Ali Ekber Çiçek’i unutmadık’ diyebiliyorsa, geride bıraktığı bu önemli değerler ve eserler ile ölümsüz olmayı başarabilmiş demektir. Kendisini sizlerin huzurunda bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.
Sanatçının kızı Ebru Çiçek de “Babam eminim şu an bizleri görüyor ve çok mutlu oluyor. Onu anmak için burada toplanan dostlarına ve sevenlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Anma etkinliğinde Ebru Çiçek, sanatçı dostları Ender Balkır ve Adil Yıldız, Ali Ekber Çiçek’in türkülerini seslendirerek halk ozanını andı. Sanatçının mezarına sevenleri tarafından karanfil bırakıldı.
Etkinliğe Başkan Arslan, Ebru Çiçek ve sanatçıların yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Gerkuş, CHP İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan ve vatandaşlar katıldı. (balikesir24saat.com)
Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP