Yayınlanma Tarihi :

ALATURKA MÜZİK ZİYAFETİ

ALATURKA MÜZİK ZİYAFETİ

Altıeylül Alaturka Türk Müziği Topluluğu Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde verdiği konser büyük beğeni topladı.  Şef Hamza Sarıgül yönetiminde sahne alan koro, seslendirdiği eserlerle izlemeye gelen misafirlere muhteşem konser deneyimi yaşattı.

Şef Hamza Sarıgül’ün yönettiği ‘Beraber ve Solo Türküler/Şarkılar Konseri’ne Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli; Başkan Yardımcıları; Tayfun Canlı, İsmail Baha Torun, Serdar Karakaş ile Türk Sanat Müziğine gönül vermiş konuklar katılım sağladı.

Belediye personeli ve gönüllülerin oluşturduğu koroyu izlemeye gelenler hep bir ağızdan türkülere, şarkılara eşlik etti. Onur Yaman’ın bağlama eşliğinde söylediği türküler de büyük alkış aldı.

Koro Şefi Hamza Sarıgül, “Koromuz hem belediyemiz personelinden hem de Türk Sanat müziğine gönül vermiş kişilerden oluşuyor. Hep bir ağızdan koordineli bir şeklide şarkı söylemek zor olsa da uzun soluklu ve meşakkatli çalışmalarımız meyvesini verdiğinde hepimiz mutlu oluyoruz. Her birimiz ayrı işlerde görev yaptığımız için zamanımızı ayarlayıp hafta içi ve hafta sonu buluşup konsere hazırlanıyoruz. Başta bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Hakan Şehirli’ye, bizleri yalnız bırakmayan ailelerimize ve bizleri izlemeye gelen misafirlerimize teşekkür ederiz.” dedi.

Başkan Hakan Şehirli, “Öncelikle bizlere böyle güzel bir geceyi yaşattığınız için teşekkür ederim. Emeğinize, sesinize sağlık. Geçtiğimiz ay Hasan Can Kültür Merkezi’nde verdiğiniz konserin ardından bugün de Avlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirmiş olduğunuz konsere gelen misafirler büyük beğeni ve sizleri ayakta alkışlayarak izledi. Tekrardan sizlere teşekkür ediyorum, bu etkinliklerimizin aralıksız devam edeceğini ifade etmek istiyorum”dedi. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP