DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.822,54 0.521
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

AKŞENER SUSURLUK’TAYDI

AKŞENER SUSURLUK’TAYDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Susurluk’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü kutlamalarına katıldı. Akşener, gazetecilerin sorusu üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirip, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’ya kayyım atamak gibi bir çılgınlığa kapılmayacağını söyledi.

SOYLU’YA “PEJMÜRDE” ELEŞTİRİSİ
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Susurluk’un kurtuluşunun 97. yıldönümü törenleri ile ‘Ayran Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı. Belediye Başkanı Nurettin Güney’i makamında ziyaret etti. Akşener ziyarette yeni otoyolda kurulacak tesislerde Susurluk esnafına öncelik tanınması gerektiğini söyledi. Soylu gazetecilerin sorusu üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirip, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’ya kayyım atamak gibi bir çılgınlığa kapılmayacağını söyledi. Akşener şunları söyledi: “Terörle olan bağlantının ortadan kaldırılması gerekiyor. Teröre yardım ve yataklık yapan her kurum ve şahsın gereği yapılmalıdır. Türkiye’de iktidar sahipleri genellikle tumturaklı konuşuyor. Bu tumturaklı konuşmalar hayat boyu siyasetçiyi takip eder. Sayın Süleyman Soylu, Sayın İmamoğlu’nu pejmürde edeceğini söylerken, daha evvel de Sayın Erdoğan için onun da şaftını kıracağını söylüyordu. Siyasetçiler böyle çok iddialı konuşurlarsa gün gelir ayna gibi karşına tutarlar”

“İSTANBUL VE ANKARA’YA KAYYIM ATAMAK ÇILGINLIK OLUR”

“Ben, Sayın Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara gibi iki büyükşehre kayyum atamak gibi bir çılgınlığa kapılmayacağını düşünüyorum. Türkiye her ne kadar çılgın bir siyasetin içinde olsa da Sayın Erdoğan’ın iki büyükşehrimize böyle bir tavırda bulunmayacağına inanıyorum.”

KAHRAMANLARI ŞÜKRANLA ANDI
Sosyal medya hesabından Susurluk’la ilgili paylaşımda da bulunan Akşener, ” Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere millî mücadelede şehit olanları, bu ülkeyi bize hür, bağımsız bırakanları onurlandırmak ve şükranla anmak için Susurluk’un 97. kurtuluş yıl dönümü törenlerine katıldık” mesajını geçti. (balikesir24saat)

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP