DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.720,27 0.059
Yayınlanma Tarihi :

AKŞENER ÇÖMEZ’İ ÖVDÜ, DESTEK İSTEDİ

AKŞENER ÇÖMEZ’İ ÖVDÜ, DESTEK İSTEDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında Balıkesir’in Gönen ve Bandırma ilçelerinde seçim çalışması yaptı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez’le Gönen adayı Fedai Coşkun ve Bandırma adayı Orhan Can’a destek istedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında Balıkesir’deydi. Bandırma Askeri Havalimanı’na inen Akşener, ilk ziyaretini Gönen’e gerçekleştirdi. Gönen’de otobüs ile şehir turu atan ve sonra esnaf ziyareti yapan Akşener, vatandaşın sıkıntılarını dinledi. Akşener’in esnaf ve vatandaş ziyaretine, partisinin Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı Turhan Çömez, İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük, İYİ Parti Gönen Belediye Başkan adayı Fedai Coşkun ve İYİ Parti Gönen İlçe Başkanı Günay Türküsev eşlik etti.

Gönen’deki esnaf ziyaretinin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Bandırma’ya geçti. Akşener’e, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez, İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük, Bandırma Belediye Başkan adayı Orhan Can, Bandırma İlçe Başkanı Av.Engin Can, Susurluk Belediye Başkanı ve adayı Nurettin Güney ile diğer ilçe belediye başkan adayları da eşlik etti.

BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÇÖMEZ’E ÖVGÜ

Esnaf ve halkın yoğun ilgisi ile karşılanan Akşener Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Ege konserine katıldı. Şarkılara eşlik eden Akşener, burada yaptığı konuşmada, partisinin belediye başkan adayları için oy isteyerek, “Çok değerli sanatçımız Ege’nin güzel sesinin ve sanatının ışığında, inşallah kalplerinize girebilme imkanını buluruz. Ben, Büyükşehir Belediye başkan adayımız ki inşallah başkan olacak Turhan Çömez’i nasıl anlatayım ki? Kendisini uzun zamandır tanırım. En önemli özelliği sözünde durmasıdır, dürüstlüğüdür, çalmaya ve çaldırmaya karşı net tutumudur. Onun için de eski partisindeki herkesle bozuşmuştur. Ama en büyük özelliği Türkiye’de, Türk ordusunun hallaç pamuğu gibi atıldığı bir dönemde dimdik durması ve çektiği eziyetlerin karşısında başını öne eğmemesi, eğdirmemesidir. İkincisi de Dr. Orhan Can. Bandırma Belediye başkan adayımız Orhan kardeşim tıp doktoru, Turhan kardeşim tıp doktoru. Doktorlara ‘Defolun gidin’ denilen bir dönemde ikisi de Türkiye’ye dönüp, hizmet etmek isteyen kardeşlerim. Sizlere emanet ediyorum, sizleri de Allah’a emanet ediyorum”  dedi.

Bandırmalılara seslenen İYİ Parti Balıkesir Milletekili ve İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez, “Bugün Bandırma’da Ege rüzgarı esiyor. 31 Mart Yerel Seçimleri’nden sonra 1 Nisan’da Bandırma’da ‘İYİ’ler rüzgarı esecek. Bu ülkede dostluk, kardeşlik, huzur, bolluk ve bereket olacak. Hepinizi çok seviyorum. İyi ki varsınız.” dedi.

Programın devamında sanatçı Ege, sevilen şarkılarını Bandırmalılara seslendirdi. Konserin sonunda Başkan Akşener ve Turhan Çömez Sanatçı Ege’ye plaket ve çiçek takdim etti. İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Av. Engin Can da İYİ Parti Liderine kadın efe tablosu hediye etti. Konser sonrası Akşener, vatandaşlarla ve şarkıcı Ege ile fotoğraf çektirdi.

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP